Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2020

Väzni ušli z cely na dvanástom poschodí po zviazaných plachtách, slobodu si však neužiliDvaja väzni v piatok ušli z väzenia v americkom štáte Oklahoma, pričom si pri úteku zo svojej cely na 12. poschodí pomohli zviazanými plachtami. Na úteku však nezostali dlho, keďže ich ešte v ten istý deň ...Zdieľať
jail_escape_oklahoma_22503 bef82618887846e3b2ae1b62e0e3e16f 676x451 1.8.2020 (Webnoviny.sk) - Dvaja väzni v piatok ušli z väzenia v americkom štáte Oklahoma, pričom si pri úteku zo svojej cely na 12. poschodí pomohli zviazanými plachtami. Na úteku však nezostali dlho, keďže ich ešte v ten istý deň znova zatkli.


Pablo Robledo, ktorého v zariadení v Oklahoma City zadržiavajú pre obvinenia z vraždy prvého stupňa, a jeho spoluväzeň Jose Hernandez ušli zo svojej cely v piatok skoro ráno.

Jeden väzeň si zlomil nohu


Podľa hovorcu väzenia Maca Mullingsa rozbili okno a s pomocou zviazaných plachiet zliezli po stene budovy. Robleda podľa Mullingsa pred pol šiestou ráno zachytili bezpečnostné kamery pred väzením.

Hernandez približne vo výške štvrtého poschodia pri úteku spadol alebo zoskočil a zjavne si zlomil nohu. Následne ho našla a zatkla mestská polícia. V súčasnosti je v nemocnici a stav jeho zranenia nie je známy, uviedol Mullings.

Druhého väzňa zatkli maršali


Robleda, s ktorým by sa mal začať súdny proces 31. augusta, zatkli v severozápadnej časti mesta v piatok popoludní mestskí policajti a príslušníci maršalskej služby.

Mullings vysvetlil, že sa tak stalo pred 14:30 miestneho času v štvrti, kde môže žiť jeho rodina. Zatknutie sa odohralo bez ďalších incidentov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Väzni ušli z cely na dvanástom poschodí po zviazaných plachtách, slobodu si však neužili © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Posádka lode Crew Dragon sa čoskoro vráti na Zem, SpaceX a NASA dokončujú prípravy
<< predchádzajúci článok
Spojené arabské emiráty spustili prevádzku prvej jadrovej elektrárne na Arabskom polostrove

Väzni ušli z cely na dvanástom poschodí po zviazaných plachtách, slobodu si však neužili - diskusné fórum čitateľov