Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. januára 2007

Robert Redford vyzýva na ospravedlnenie za vojnu v IrakuHollywoodsky herec Robert Redford vyzýva amerických politikov, aby sa ospravedlnili za vojnu v Iraku. Redford adresoval tieto slová v úvodnom slove, ktorým otvoril americký filmový festival Sundance. ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. januára (WEBNOVINY) - Hollywoodsky herec Robert Redford vyzýva amerických politikov, aby sa ospravedlnili za vojnu v Iraku. Redford adresoval tieto slová v úvodnom slove, ktorým otvoril americký filmový festival Sundance. Ako prvý sa na ňom predstavil protestný film proti vojne vo Vietname Chicago 10. Redford zdôraznil, že po 11. septembri spolu s ostatnými zdieľal ducha jednoty s americkou vládou. "Zverili sme do ich rúk moc. Myslím si, že sme dlžní veľké ospravedlnenie," uviedol Redford, ktorého Inštitút pre nezávislé filmy Sundance každoročne usporadúva rovnomenný festival. V úvodných príhovoroch sa herec tradične venuje politickým otázkam.

V programe festivalu figurujú aj filmy so šokujúcim sexuálnym obsahom. Snímka Zoo pojednáva o zoofílii. Dráma Hountdog vykresľuje znásilnenie mladého dievčaťa, ktoré stvárnila 12-ročná Dakota Fanning. "To sú problémy, ktorým čelíme, či to chcete alebo nie, ak ich neukážete, môžu sa ešte zhoršiť," hovorí Redford. Na festivale sa predstavia aj tituly s veselším obsahom. The Good Life od spisovateľa a režiséra Steva Berru rozpráva príbeh o mladom mužovi, ktorý spravuje staré kino v malom mestečku. Snímka Padre Nuestro je o mladíkovi, ktorý sa stretne so skupinou ilegálnych migrantov na ich ceste z Mexika do New Yorku. Sám uniká pred zločinmi, ktoré spáchal v minulosti. Na festivale, ktorý potrvá do 28. januára, premietnu viac ako 120 filmov. Informácie zverejnil portál spoločnosti BBC.

SITA,AP


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: SUNDANCE: Cenu poroty za najlepšiu drámu získal film Push (25. 1. 2009)
 Na filmovom festivale Sundance rozdali ocenenia (27. 1. 2008)
 Filmový festival Sundance otvorila akčná komédia In Bruges (20. 1. 2008)
 Scéna so znásilnením rozpútala na festival Sundance vášne (24. 1. 2007)nasledujúci článok >>
Zomrel Denny Doherty z The Mamas and the Papas
<< predchádzajúci článok
V obci posvätili základný kameň pamätníka obetiam havárie