Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. júna 2022

Rusi sa dali na ústup zo strategického Hadieho ostrova, vraj je to gesto dobrej vôleRuské ministerstvo obrany vo štvrtok informovalo, že stiahlo svoje jednotky z Hadieho ostrova v Čiernom mori. Rusi na spomenutom území čelili mohutnému ukrajinskému ostreľovaniu.Zdieľať
russia_ukraine_51569 39714323b3a34ad69319ed70c62fc240 676x380 30.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské ministerstvo obrany vo štvrtok informovalo, že stiahlo svoje jednotky z Hadieho ostrova v Čiernom mori. Rusi na spomenutom území čelili mohutnému ukrajinskému ostreľovaniu.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMoskva však tvrdí, že ústup predstavuje „gesto dobrej vôle“, aby Rusko ukázalo, že nebráni koridoru na export poľnohospodárskych produktov z územia Ukrajiny.

Ukrajinská armáda tvrdí, že na Haďom ostrove zničila ruský raketový systém, húfnice a ďalšie ruské vybavenie. Rusi údajne urýchlene evakuovali zvyšok personálu na ostrove pomocou motorových člnov.


Hadí ostrov

Hadí ostrov leží v severozápadnej časti Čierneho mora, asi 50 kilometrov od južného cípu ukrajinskej pevniny a 300 kilometrov západne od anektovaného polostrova Krym. Hoci má rozlohu iba 18 hektárov, má veľký strategický význam.

Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa dali na ústup zo strategického Hadieho ostrova, vraj je to gesto dobrej vôle © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
WOOD & Company predstavuje po 30 rokoch novú vizuálnu identitu
<< predchádzajúci článok
Súd opätovne uznal dvoch obžalovaných v kauze Gemerský mlyn za vinných, dostali rovnaké tresty