Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2023

Ruská Čiernomorská flotila má podľa britského ministerstva obrany logistické problémy s riadenými strelamiLogistické problémy ruskej Čiernomorskej flotily v Novorossijsku ovplyvňujú jej schopnosť zasiahnuť Ukrajinu riadenými strelami. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na britské ministerstvo ...Zdieľať
russia_ukraine_75068 d0916bc1d7f042ed8e6e3d0f87a8a547 676x450 25.11.2023 (SITA.sk) - Logistické problémy ruskej Čiernomorskej flotily v Novorossijsku ovplyvňujú jej schopnosť zasiahnuť Ukrajinu riadenými strelami. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na britské ministerstvo obrany.


Podľa analytikov ruská Čiernomorská flotila už tradične posiela riadené strely do Sevastopoľa na okupovanom Kryme. Keďže toto mesto je čoraz viac ohrozené ukrajinskými útokmi, Rusko pravdepodobne považuje Novorossijsk za najlepšiu alternatívnu lokalitu na preloženie.

Prerušili útoky riadenými strelami


Presun a opätovná príprava rakiet si však bude vyžadovať nové procesy dodávania, skladovania, riadenia a nakladania, tvrdia predstavitelia britských spravodajských služieb.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBritské ministerstvo obrany tiež pripomenulo, že ukrajinská armáda 13. novembra oznámila, že Rusko prerušilo útoky riadenými strelami pre logistické problémy v Novorossijsku.

Rusko si nahromadilo zásoby


„Rusko sa pravdepodobne pokúsi urýchliť prekonanie týchto problémov, aby mohli byť riadené strely zaradené do zimnej kampane zameranej na útoky voči Ukrajine,“ uvádza rozviedka.

Britské ministerstvo obrany už skôr poznamenalo, že Rusko nahromadilo pred nadchádzajúcou zimou značné zásoby riadených striel a zároveň vytvára bojový priestor pred potenciálnou zimnou kampaňou voči energetickej infraštruktúre Ukrajiny.


Zdroj: SITA.sk - Ruská Čiernomorská flotila má podľa britského ministerstva obrany logistické problémy s riadenými strelami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyjednávači: Hamas prepustí 13 Izraelčanov a sedem cudzincov
<< predchádzajúci článok
Odštartovala kampaň Zastavme násilie na ženách, potrvá do 10. decembra