Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2007

Rusko začalo vydávať víza GruzíncomRusko v utorok začalo vydávať víza Gruzíncom, ktorí majú v Rusku rodinných príslušníkov a prechodný pobyt. Informoval o tom ruský veľvyslanec v Gruzínsku Vjačeslav Kovalenko, ktorý toto ...Zdieľať

TBILISI 29. mája (WEBNOVINY) - Rusko v utorok začalo vydávať víza Gruzíncom, ktorí majú v Rusku rodinných príslušníkov a prechodný pobyt. Informoval o tom ruský veľvyslanec v Gruzínsku Vjačeslav Kovalenko, ktorý toto rozhodnutie označil za "humanitárny čin". Rozhodnutie privítal aj gruzínsky minister zahraničných vecí Gela Bežuašvili.

Rusko prestalo Gruzíncom vydávať víza v septembri minulého roka po tom, čo v Gruzínsku zatkli skupinu Rusov a označili ich za ruských špiónov. Moskva v reakcii na ich zatknutie vyhostila stovky Gruzíncov a prerušila leteckú dopravu medzi oboma krajinami. Už predtým Rusko zakázalo dovoz gruzínskych minerálnych vôd a vín s odôvodnením, že sú zdraviu škodlivé. Gruzínsko tvrdí, že sa mu chce Moskva takto pomstiť za snahu vymaniť sa spod jej vplyvu a začleniť sa do západných štruktúr.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda predkladá zákon o obchode s tovarom na mučenie
<< predchádzajúci článok
Vodafone zvýšil počet klientov v ČR na 2,475 miliónov