Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2007

Zo špionáže obvinili ďalšieho iránsko-amerického vedcaV Iráne zatkli už druhého vedca s dvojitým iránsko-americkým občianstvom, ktorý mal v krajine pôsobiť ako agent zahraničných mocností. Zatknutie sociológa Kiana Tajbakhsha v utorok potvrdil hovorca ...Zdieľať

TEHERÁN 29. mája (WEBNOVINY) - V Iráne zatkli už druhého vedca s dvojitým iránsko-americkým občianstvom, ktorý mal v krajine pôsobiť ako agent zahraničných mocností. Zatknutie sociológa Kiana Tajbakhsha v utorok potvrdil hovorca iránskeho ministerstva spravodlivosti Alí Réza Džamšídí. Po Haleh Esfandiariovej, riaditeľke programu pre Blízky východ v stredisku Woodrow Wilson Center for Scholars, tak ide už o druhého americko-iránskeho občana, ktorý bol v máji zatknutý a obvinený zo špionáže.

Tajbakhsha podľa Džamšídího zatkli 11. mája a je obvinený, rovnako ako Esfandiariová, z "vyvíjania činnosti zameranej na narušenie bezpečnosti krajiny prostredníctvom propagandy a špionáže pre zahraničie". "Máme obavy o jeho bezpečnosť a vyzývame na jeho okamžité prepustenie," reagovala na zatknutie nadácia Open Society Institute, pre ktorú 45-ročný Tajbakhsh pracuje od roku 2004 ako konzultant.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V podozrivej obálke našli dve čokolády a puding po záruke
<< predchádzajúci článok
Kúpele Piešťany plánujú tento rok hrubý zisk 60 miliónov Sk

Zo špionáže obvinili ďalšieho iránsko-amerického vedca - diskusné fórum čitateľov

Nepoctivost ve vědě29.5. 13:42:33