04. marca 2022

SLOVENSKO - Taliansko 0:1. Tenista N. Gombos prehral so Sinnerom

Na kurte vôbec nebolo vidieť, že oboch hráčov delí v rebríčku 99 miest, Gombosovi výborne fungovalo prvé podanie a dokázal s favoritom držať krok aj v dlhších výmenách od základnej čiary.

Talianski tenisti vedú po úvodnej dvojhre kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad domácim Slovenskom 1:0. O úvodný bod sa na harde v bratislavskom NTC postaral líder talianskeho tímu Jannik Sinner, ktorý vo vyrovnanom zápase zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa po trojsetovom boji 6:4, 4:6, 6:4. V druhom singli nastúpili proti sebe Filip Horanský, ktorý nahradil chorého Alexa Molčana, a Lorenzo Sonego.

Počas úvodného ceremoniálu oba tímy zareagovali na ruskú inváziu na Ukrajine a na dvorci spoločne rozvinuli transparent s nápisom "Nie vojne". Na začiatku zápasu medzi Gombosom a Sinnerom si obaja aktéri suverénne držali svoje podanie. O osude prvého setu napokon rozhodol piaty gem, v ktorom sa Talian za stavu 2:2 dostal k brejkbalu a po Gombosovej nevynútenej chybe prelomil súperovo podanie. Za stavu 5:4 premenil Sinner po úspešnom voleji hneď prvý setbal.

V úvode druhého dejstva sa jedenásty hráč svetového rebríčka ATP po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0. Gombos však nezložil zbrane a v ďalších minútach otočil na 3:2, keď Sinnera dokázal dostať pod tlak a zaskočiť ho viacerými winnermi po čiarach. Slovenský tenista pokračoval v odvážnej hre, za stavu 5:4 opäť Sinnera brejkol a vynútil si tretí set.

Na kurte vôbec nebolo vidieť, že oboch hráčov delí v rebríčku 99 miest, Gombosovi výborne fungovalo prvé podanie a dokázal s favoritom držať krok aj v dlhších výmenách od základnej čiary. Za stavu 2:2 v treťom sete v náročnom geme odvrátil brejkbal a všetko bolo otvorené. V koncovke však mal napokon navrch Sinner. Za stavu 4:4 po víťaznom forhende zobral Gombosovi servis a v ďalšom geme premenil hneď prvý mečbal. Upravil tak vzájomnú bilanciu s druhým najlepším slovenským singlistom na 2:0, v roku 2020 ho zdolal na turnaji ATP v Marseille.

kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára:

SLOVENSKO - Taliansko 0:1 po úvodnej dvojhre

Norbert Gombos - Jannik Sinner 4:6, 6:4, 4:6

nasleduje Filip Horanský - Lorenzo Sonego

Hokejoví legionári opúšťajú ruskú KHL, Ufa prišla pre vojnu na Ukrajine o trio Fínov z najlepšieho útoku
Djokoviča už nebude brzdiť chýbajúci doklad o očkovaní, zúčastní sa na Roland Garros