Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2023

Smer-SD prišiel s ďalšou verziou Kuciakovej vraždy, ktorú vraj polícia vôbec nepreverovala (video)V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka polícia nepreverovala vyšetrovaciu verziu, podľa ktorej v mäsokombináte vo Veľkej Mači, kde zavraždený býval, prebiehala legalizácia ...Zdieľať
snimka obrazovky 2023 05 25 160329 676x468 25.5.2023  - V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka polícia nepreverovala vyšetrovaciu verziu, podľa ktorej v mäsokombináte vo Veľkej Mači, kde zavraždený býval, prebiehala legalizácia príjmov z trestnej činnosti.


Na tlačovej konferencii zorganizovanej stranou Smer-SD to povedal advokát neprávoplatne oslobodeného Mariana Kočnera Marek Para.

Organizovaná skupina DPHčkarov


Podľa neho totiž pôsobila na južnom Slovensku organizovaná skupina takzvaných DPHčkarov, ktorá mala napojenie aj na násilnú zločineckú skupinu sátorovcov.

„Podľa výpovedí relevantných svedkov mali byť zapojení do rôznych DPH podvodov a mali mať na svedomí aj vraždu advokátky, ktorá chcela o týchto podvodoch vypovedať," povedal Para s tým, že ide o zavraždenú advokátku Ľubicu Kolesárovú.

Zároveň vyhlásil, že existuje podozrenie, že skupina mala prepojenie na vykonávateľov vraždy Kuciaka. Odsúdený Zoltán Andruskó by však podľa Paru nikdy nezískal od orgánov činných v trestnom konaní toľko výhod, keby nevypovedal proti Marianovi Kočnerovi, ale vypovedal by „o svojej kriminalite a reálnom pozadí vraždy Kuciaka, prípadne objednávky vrážd prokurátorov".

Lipšic sa mal stretávať so Zsuzsovou


Podľa šéfa Smeru Roberta Fica je preukázané, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic komunikoval a stretával sa s neprávoplatne odsúdenou Alenou Zsuzsovou. To podľa neho dokazuje komunikácia z roku 2012, ako aj vyjadrenia Aleny Zsuzsovej na súde v roku 2020. Na pojednávaní totiž obžalovaná Lipšicovi, ktorý bol v tej dobe právny zástupca Kuciakovcov, tykala.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Neskôr na pojednávaní v roku 2023 vypovedala, že sa s ním poznala, že sa s ním stretávala, že sa jej dotýkal," uviedol Fico.

Z týchto dôvodov, alebo napríklad aj pre okolnosti vraždy Ernesta Valka, kde Lipšic, napriek tomu, že sa so zavraždeným poznal, neskôr zastupoval jedného z páchateľov, ktorí vnikli do domu advokáta, by sa podľa Fica mal špeciálnym prokurátorom zaoberať Národný bezpečnostný úrad.


Zdroj: SITA.sk - Smer-SD prišiel s ďalšou verziou Kuciakovej vraždy, ktorú vraj polícia vôbec nepreverovala (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič sa pýta, prečo Fico kryje vraha Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Mikulec šéfa Smeru vyzval, aby bol chlap (25. 5. 2023)
 Vieme, čo bol Kočner za človeka, povedala Remišová a Ficov tlak na orgány činné v trestnom konaní je neprípustný (20. 5. 2023)
 Sú ešte dve – tri vyšetrovacie verzie prípadu vraždy Kuciaka, tvrdí Fico a tlak na sudcov bol vraj mimoriadny (20. 5. 2023)
 Kto je objednávateľom vraždy Jána a Martiny? Opýtať sa treba Fica, tvrdí Matovič (20. 5. 2023)
 Mariana Kočnera oslobodili v prípade objednávky vraždy Jána Kuciaka (19. 5. 2023)
 Alenu Zsuzsovú odsúdili na 25 rokov, je vinná je z objednávky vraždy Jána Kuciaka aj prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho. (19. 5. 2023)
 Marian Kočner trvá na tom, že Ján Kuciak ho nijako neohrozoval a preto nemal dôvod objednať jeho vraždu (12. 5. 2023)
 Prokurátori navrhujú Marianovi Kočnerovi aj Alene Zsuzsovej doživotie (9. 5. 2023)
 Súd v kauze vraždy Kuciaka pokračuje výsluchom kľúčového svedka Andruskóa (6. 4. 2023)
 Stovky ľudí vyšli do ulíc Bratislavy uctiť si pamiatku Jána a Martiny (21. 2. 2023)nasledujúci článok >>
Z ruského zajatia sa vrátilo domov vyše sto obrancov Bachmutu. Každý z nich je hrdinom nášho štátu, povedal Jermak
<< predchádzajúci článok
Matovič sa za výrok o mydlení barana ospravedlní, keď dostane „papier od súdu“ a Blahovi to vraj ešte bude ľúto (video)