Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. marca 2023

Smer, Taraba a Kuffovci chcú diplomatické riešenie vojny na Ukrajine a požiadavky majú aj na dočasne poverenú vláduPoslanci za stranu Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) predkladajú do parlamentu návrh na schválenie stanoviska k podpore diplomatického riešenia vojenského ...Zdieľať
bp_5678 676x451 18.3.2023 (SITA.sk) - Poslanci za stranu Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) predkladajú do parlamentu návrh na schválenie stanoviska k podpore diplomatického riešenia vojenského konfliktu na Ukrajine a k ohrozeniu ekonomických záujmov Európskej únie, jej členských štátov a občanov v kontexte tohto konfliktu.


Medzi predkladateľmi sú aj traja nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa zo strany Život – Národná strana.

Odmietajú eskaláciu napätia


Skupina poslancov navrhuje schváliť, že „Slovenská republika podporuje v európskej politike uvážlivý prístup, ktorý neeskaluje napätie na Ukrajine, nepodporuje nárast vojenských aktivít jednej zo strán vojenského konfliktu. Predovšetkým preferuje diplomatické riešenie, ktoré primerane zohľadňuje záujmy oboch strán vojenského konfliktu.“


V návrhu stanoviska sa tiež píše, že pre Slovenskú republiku sú neprijateľné neadekvátne opatrenia v európskej politike, ktoré by priamo alebo nepriamo viedli k ohrozeniu ekonomických záujmov Európskej únie, jej členských štátov a občanov.

O stíhačkách nemali rozhodnúť


Poslanci žiadajú dočasne poverenú vládu, aby pri rokovaniach a hlasovaniach v orgánoch Európskej únie dôsledne rešpektovala toto stanovisko Národnej rady SR a tiež ústavné obmedzenia vyplývajúce z toho, že je dočasne poverená.

Podľa ich názoru prezidentka Zuzana Čaputová nepoverila vládu na výkon kompetencie, ktorá by jej umožňovala rozhodnúť v tak zásadnej otázke vnútornej a zahraničnej politiky, akou je poslanie stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu.Zdroj: SITA.sk - Smer, Taraba a Kuffovci chcú diplomatické riešenie vojny na Ukrajine a požiadavky majú aj na dočasne poverenú vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Putin podpísal zákon o zákaze diskreditácie žoldnierov, za šírenie „falošných správ“ hrozí až 15 rokov väzenia (18. 3. 2023)
 Vláda pri odovzdaní MiG-29 nerešpektovala vôľu občanov, myslí si Gyimesi a podľa Tomáša téma nemala byť ani na stole (18. 3. 2023)
 Fico sa v prípade odovzdania migov Ukrajine obráti na generálnu prokuratúru, citoval aj slová Svätého Otca (video) (17. 3. 2023)
 Rusko obvinilo NATO zo zvýšeného zapojenia do vojny. Stíhačky MiG-29 od Slovenka a Poľska sú zbavenia sa starého vybavenia, tvrdí Peskov (17. 3. 2023)
 Kuleba kritizuje pápeža a pomalú vojenskú pomoc Ukrajine, prehovoril aj o úlohe Číny (17. 3. 2023)
 Slovenskej armáde sú už stíhačky MiG-29 na nič, skonštatovala ministerka Remišová (17. 3. 2023)
 Ruské jednotky vykonávajú najmenej útočných operácií od januára, podľa Britov vyčerpali bojovú silu (17. 3. 2023)
 Ukrajine poslúžia lepšie ako nám, hovorí strana SaS o poslaní slovenských stíhačiek MiG-29 (17. 3. 2023)
 Kremeľ: Slovenské a poľské stíhačky dodané Ukrajine budú zničené (17. 3. 2023)
 Hotovo: Slovensko pošle na Ukrajinu stíhačky MiG-29 (17. 3. 2023)nasledujúci článok >>
Dohoda o exporte obilia sa predĺžila. Ukrajinská strana tvrdí, že je to na dlhšie ako chcelo Rusko
<< predchádzajúci článok
Putin podpísal zákon o zákaze diskreditácie žoldnierov, za šírenie „falošných správ“ hrozí až 15 rokov väzenia