Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. marca 2023

Vláda pri odovzdaní MiG-29 nerešpektovala vôľu občanov, myslí si Gyimesi a podľa Tomáša téma nemala byť ani na stoleVláda nerešpektovala vôľu občanov, ktorí si nepriali darovanie stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu, myslí si poslanec Národnej rady (NR) SRZdieľať
bp_3380 676x451 18.3.2023 - Vláda nerešpektovala vôľu občanov, ktorí si nepriali darovanie stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu, myslí si poslanec Národnej rady (NR) SR György Gyimesi (OĽANO). V darovaní stíhačiek vidí i ústavnoprávny problém. Je presvedčený, že ide o krok, ktorý je v rozpore s Ústavou SR. Povedal to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy.


Poslanec NR SR a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš (nezaradený) je toho názoru, že téma ani nemala byť na stole, pretože vláda na to nemá kompetenciu. Premiér Eduard Heger (Demokrati) podľa neho nemá mandát na rozhodovanie o tejto otázke. Stíhačky považuje za zásadnu otázku zahraničnej politiky a toto rozhodnutie považuje za nebezpečný precedens.

Poslanec a podpredseda hnutia Progresívne Slovensko Tomáš Valášek (nezaradený) si myslí, že je správne, aby sme stíhačky poslali Ukrajine. Čuduje sa však, že vláda ešte pred darovaním nekonzultovala tento krok s Ústavným súdom (ÚS) SR.


Zdroj: SITA.sk - Vláda pri odovzdaní MiG-29 nerešpektovala vôľu občanov, myslí si Gyimesi a podľa Tomáša téma nemala byť ani na stole © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hotovo: Slovensko pošle na Ukrajinu stíhačky MiG-29 (17. 3. 2023)
 Hnutie PS súhlasí s darovaním migov Ukrajine, pre bezpečnosť Slovenska splnia veľmi dôležitú úlohu (17. 3. 2023)
 Fico sa v prípade odovzdania migov Ukrajine obráti na generálnu prokuratúru, citoval aj slová Svätého Otca (video) (17. 3. 2023)
 Rusko obvinilo NATO zo zvýšeného zapojenia do vojny. Stíhačky MiG-29 od Slovenka a Poľska sú zbavenia sa starého vybavenia, tvrdí Peskov (17. 3. 2023)
 Kuleba kritizuje pápeža a pomalú vojenskú pomoc Ukrajine, prehovoril aj o úlohe Číny (17. 3. 2023)
 Slovenskej armáde sú už stíhačky MiG-29 na nič, skonštatovala ministerka Remišová (17. 3. 2023)
 Ruské jednotky vykonávajú najmenej útočných operácií od januára, podľa Britov vyčerpali bojovú silu (17. 3. 2023)
 Ukrajine poslúžia lepšie ako nám, hovorí strana SaS o poslaní slovenských stíhačiek MiG-29 (17. 3. 2023)
 Kremeľ: Slovenské a poľské stíhačky dodané Ukrajine budú zničené (17. 3. 2023)
 Čaputová rešpektuje rozhodnutie vlády o stíhačkách MiG-29. Hegerovi však povedala, aký krok by bol vhodnejší (17. 3. 2023)nasledujúci článok >>
Požiar v centre Banskej Štiavnice sa rozšíril na viaceré historické budovy. Na pomoc poslali aj vojakov
<< predchádzajúci článok
Marcinková presadila uznesenie týkajúce sa práv žien v Iráne a Afganistane, stávajú sa obeťami obchodovania s ľuďmi