Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. marca 2020

Útok v Christchurch: Obvinený Brenton sa priznal k terorizmu a vražde 51 ľudíMuž obvinený z vlaňajších útokov v mešitách v novozélandskom meste Christchurch priznal svoju vinu. Dvadsaťdeväťročný Brenton Tarrant sa priznal k vražde 51 ľudí, pokusu o vraždu ďalších 40 osôb a ...Zdieľať
new_zealand_mosque_shootings_64880 de81a59fbae240b68fdc4d3d68012f45 676x472 26.3.2020 (Webnoviny.sk) - Muž obvinený z vlaňajších útokov v mešitách v novozélandskom meste Christchurch priznal svoju vinu. Dvadsaťdeväťročný Brenton Tarrant sa priznal k vražde 51 ľudí, pokusu o vraždu ďalších 40 osôb a svoju vinu priznal aj v jednom bode obžaloby z terorizmu. Austrálčan pritom svoju vinu vo všetkých bodoch obžaloby predtým popieral a v júni sa s ním mal začať proces.


Termín súdneho konania s vynesením trestu zatiaľ nie je známy. Tarrant, ktorý sa na štvrtkovom pojednávaní pre pandémiu koronavírusu, aj so svojimi právnikmi objavil prostredníctvom videohovoru, je vo väzbe do 1. mája. Súd dúfa, že bude dovtedy schopný stanoviť dátum oznámenia trestu.

Streľba z 15. marca 2019 otriasla nielen Novým Zélandom, ale celým svetom. Vláda krajiny v reakcii na útoky sprísnila zákony týkajúce sa držby zbraní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Útok v Christchurch: Obvinený Brenton sa priznal k terorizmu a vražde 51 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku máme 227 prípadov, Matovič sa dohodol so súkromníkmi a chce testovať 3000 ľudí denne (online)
<< predchádzajúci článok
Súd vytýčil ďalší termín pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka na začiatok apríla

Útok v Christchurch: Obvinený Brenton sa priznal k terorizmu a vražde 51 ľudí - diskusné fórum čitateľov