21. septembra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 9. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 9. kola futbalovej Corgoň ligy 2008/2009: SOBOTA: DAC 1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0) Gól: 83. Nlend, ŽK: 55. Pinte, 83. Osei Opoku - 33. ...

BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 9. kola futbalovej Corgoň ligy 2008/2009: SOBOTA: DAC 1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0) Gól: 83. Nlend, ŽK: 55. Pinte, 83. Osei Opoku - 33. Mores, 81. Chren, 84. Klabal, rozhodovali: Prešinský - Csabay, Palušák, 4500 divákov Útočnejšie naladení domáci museli čeliť dobre organizovanej, pohyblivej a prehustenej obrane hostí. Navyše tréner ViOn-u Ľubomír Moravčík naordinoval svojim zverencom hru do tela na anglický štýl. Futbalistom Dunajskej Stredy sa ťažko kombinovalo, pretože hostia sa skôr zamerali na deštrukciu. Domácim sa práve preto podarilo vytvoriť si iba jednu tutovku, keď po kombinácii s Oseiom Opokom sa pred Boleka dostal nikým nekrytý kanonier Kweuke, ale jeho technickú strelu hosťujúci gólman reflexívne vyrazil. Po zmene strán pokračovali hostia v nastavenom trende - pokaziť náladu domácim útočníkom. Ich štýl bol nepríjemný, hráčom DAC sa ťažko kombinovalo a do 70. min sa nič pred bránkami neudialo. V 71. min nádhernú kombináciu Kováča s Kweukem mohol zužitkovať domáci ostrostrelec, ale namiesto strely volil prihrávku na nového spoluhráča Nlenda a hostia ďalší útok prežili bez inkasovaného gólu. Aj o desať minút sa to začalo Kweukem, ktorý pätičkou posunul Opokovi, jeho center však zostal iba u brankára Boleka. Domáci sa predsa len dočkali vytúženého gólu, o ktorý sa postaral striedajúci africký útočník Nlend, keď Adiabov nádherný center hlavičkoval vedľa Boleka k pravej žrdi - 1:0. Tvorivejší a iniciatívnejší futbalisti DAC vybojovali tri body, keď hostia zo Zlatých Moraviec neohrozili Jána Novotu ani raz. Slovan Bratislava - Tatran Prešov 4:1 (1:0) Góly: 11. Masaryk, 51. a 57. Halenár, 60. Slovák - 82. M. Poliaček (z pok. kopu), ŽK: 82. Hanek - 37. Cleber Luis Rodrigues, 70. Papaj, rozhodovali: Olšiak - Chládek, Kéry, 3866 divákov Skóre stretnutia v prospech domácich otvoril po načasovanej prihrávke Obžeru v 11. min Masaryk - 1:0. O desať minút neskôr Valachovičovu delovku z 27 metrov vyrazil pozorný Buchta do autu. Brankár Prešova zachraňoval aj v 29. min, keď včas vybehol a zoči-voči Černákovi zneškodnil čistú šancu belasých. Hostia odpovedali ojedinelým útokom v 37. min, keď Pikl netrafil bránku Slovana. V závere prvého dejstva po veľkej chybe Haneka našiel Vršajevič na päťke úplne voľného Katonu, no ten netrafil prázdnu bránku. Obe mužstvá tak do kabín odchádzali za stavu 1:0 v prospech domáceho favorita. Po zmene strán dosiahol prvé dva góly v drese Slovana (v 51. a 57. min) Juraj Halenár, ktorý spolu s Branislavom Obžerom posilnili rady belasých z majstrovskej Artmedie Petržalka. Štvrtý gól domácich pridal v 60. min Slovák, ktorý vydarenou strelou ukončil ukážkovú akciu. O päť minút neskôr prudkú krížnu strelu brankár hostí Buchta vyrazil na rohový kop. Prešovčan Katona, ktorý v prvom polčase spálil najväčšiu šancu hostí, pochodil rovnako v 80. min, a tak čestný úspech hostí dosiahol až Poliaček v 82. min z pokutového kopu za faul Haneka na Takača. MFK Košice - Spartak Trnava 2:1 (1:0) Góly: 12. J. Novák, 78. Kolbas (z pok. kopu) - 84. Bernáth, ŽK: 49. R. Cicman, 87. N. Matič - 14. Kopúnek, ČK: 81. R Cicman (Košice) po druhej ŽK, rozhodovali: Hriňák - D. Hrčka, Likavský, 2455 divákov V šlágri 9. kola Corgoň ligy sa v chladnom počasí hral dobrý, obojstranne útočný futbal, ktorý sa fanúšikom v Čermeli i pred televíznymi obrazovkami musel páčiť. Stretnutiu pomohol rýchly gól domácich. Dovtedy o niečo aktívnejších hostí úplne zaskočil. V 12. min Matič efektne pätičkou predĺžil Školníkovu prihrávku na nabiehajúceho Nováka, ktorý prudkou strelou od žrde otvoril skóre zápasu - 1:0. Neubehla ani minúta a domáci kanonier opäť bežal sám na brankára Kralja, no vystrelil len priamo do jeho nôh. V 24. min hlavička Cicmana po rohu tesne minula žrď trnavskej bránky. Výborne hrajúci dirigent hry MFK Matič vysunul v 36. min Kolbasa, ale ten sám pred Kraljom nespracoval jeho prihrávku. Šesť minút pred polčasovou prestávkou si veľkú šancu vypracovali aj hostia. Hruška potiahol loptu do šestnástky, prihral nabiehajúcemu Ďurišovi, ktorý z 10 m nastrelil len Džogana a odrazenú loptu poslal Jelenkovič tesne vedľa domácej svätyne. Pár sekúnd pred obrátkou mohli Košičania definitívne zasadiť hosťom k. o., ale osamotený Milinkovič z päťky technicky obstrelil nielen brankára Spartaka, ale i žrď jeho svätyne. Po zmene strán sa domáci viac zamerali na defenzívu a spoliehali sa na rýchle brejky, tie im aj vychádzali. Trnavčania nevedeli nič vymyslieť v útoku, hrali iba po šestnástku a tam sa končila ich aktivita. V 77. min brankár Hrdina, ktorý cez prestávku vystriedal Kralja, zbytočne v pokutovom území fauloval Matiča a nariadenú jedenástku Kolbas bezpečne premenil - 2:0. V 85. min videl domáci Cicman po druhej žltej aj červenú kartu a musel predčasne pod sprchy. Početnú prevahu Trnavčania využili už po troch minútach, keď Bernáth, ktorý bol na ihrisku iba päť minút, obišiel vybiehajúceho Putnockého a do prázdnej bránky znížil na 1:2 z pohľadu Spartaka. Minútu pred záverečným hvizdom mal gólovú poistku na kopačke ostrostrelec MFK Ján Novák, ale z dobrej šance prestrelil. Košičania si tak po zaslúženom víťazstve upevnili pozíciu na čele tabuľky. NEDEĽA: MFK Dubnica - Artmedia Petržalka 2:1 (1:0) Góly: 37. Porázik, 71. Seye - 78. Oravec, ŽK: 34. Držík, 44. Zimen, 61. R. Zajac, 84. M. Kuzma, 88. Obert - 11. Dosoudil, 20. Mráz, 61. Pospěch, 90+. Guédé, rozhodovali: Šipoš - Kubačka, Vindiš, 1950 divákov Domáci mali v prvom polčase výraznú prevahu. Herne zatvorili hostí na ich polovici a diváci videli jednu peknú akciu za druhou. Postupne strieľali Seye, Kuzma a v 16. min pohrozil vážne Porázik. Trafil len do Kamenára a Kuzmovu odrazenú loptu odvrátili obrancovia na roh. V 21. min vyslal do pokutového kopu Artmedie ďalekonosnú strelu J. Zápotoka, potom Nosekovi zmaril skórovanie Pavol Farkaš. V 28. min netrafil takmer prázdnu bránku Kuzma, prihrával mu J. Zápotoka a tento dubnický ľavý záložník bol aj na začiatku akcie, z ktorej dal domáci kapitán Porázik v 37. min vedúci gól. Gólom do šatne mohol prispieť Seye, vyloženú šancu ľavačkou však spálil. V druhej polovici hry sa predstavila Artmedia v úplne inom svetle. jej hráčom pomohol hlavne príchod Pirosku, ktorý dokázal rozprúdiť hru. V 54. min sa predviedol pekným priamym kopom, trafil však len pravú bočnú sieť Zajacovej brány. O šesť minút neskôr sa blysol Zajac skvelým zákrokom, keď zlikvidoval šancu Pospěchovi. Hosťom sa vyrovnať nepodarilo, naopak domáci pridali zásluhou Seyeho druhý gól. Trénerovi Hippovi vyšlo striedanie. V 74. min poslal na trávnik Oravca a už o päť minút ho domáci obrancovia neustrážili a skúsený útočník strelil kontaktný gól hostí. Hráči MFK dokázali v poslednej štvrťhodine udržať hru pod kontrolou a zaslúžene získali tri body. MFK Ružomberok - FC Nitra 3:0 (2:0) Góly: 11. Zošák (z 11 m), 33. Mašek, 59. Zošák, ŽK: 40. J. Maslo, 45.+ Božok - 10. Kolár, 45.+ Kopačka, rozhodovali: Kružliak - Sluk, Petríček, 2378 divákov Po vlažnom úvode priniesla oživenie 8. min a v nej Bakošova strela po centri z prvej, ktorej však chýbala väčšia presnosť. Krátko na to bol tento ružomberský útočník opäť v akcii. Jeho prienik vo veľkom vápne hostí zastavil Kolár faulom a hlavný rozhodca Kružliak ukázal na biely bod. Zošák pokutový kop bezpečne premenil - 1:0. Kolár bol blízko smolnej situácie aj v 19. min, keď nevydareným odkopom takmer prekonal brankára svojho tímu Hrošša. Nitriansky gólman sa potom vyznamenal hneď dvakrát v tesnom slede. Najprv zblokoval gólový pokus agilného Bakoša zblízka, vzapätí špičkou kopačky stihol vyraziť nepríjemnú krížnu prízemnú strelu Maška. Česká akvizícia v drese MŠK zefektívnila svoju aktivitu v 33. min, keď po prihrávke Zošáka excelentnou strelou prekonala Hrošša - 2:0. V 40. min sa hral vo vlastnom pokutovom území s loptou J. Maslo a bol z toho druhý pokutový kop v zápase. Hajdúch Gruberov pokus zneškodnil a skóre sa nemenilo. Ružomberčania pokračovali vo výbornom výkone aj po zmene strán. V 59. min zabil tretí klinec do nitrianskej rakvy Zošák, pre ktorého to bol piaty gól v sezóne. Ešte predtým mali hostia dovtedy ich najvážnejšiu príležitosť. Rackovu delovku zblízka Hajdúch vyboxoval. V 80. min vyrobili domáci v obrane hrúbku, lopty sa zmocnil Liluašvili, ktorý bez príprav opečiatkoval ľavú žrď. Ružomberčania však aj naďalej kontrolovali vývoj zápasu a po najlepšom tohtosezónnom výkone na domácom ihrisku zvíťazili presvedčivo 3:0. SITA