21. septembra 2008

Súhrn stretnutí 6. kola Slovnaft extraligy

Súhrn víkendových stretnutí 6. kola hokejovej Slovnaft extraligy: HK 36 Skalica - MHC Martin 6:3 (3:1, 1:2, 2:0) Góly: 8. J. Mikúš (Pálffy, Zálešák), 10. Pálffy (Zálešák, Jendek), 20. Šátek ...

BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn víkendových stretnutí 6. kola hokejovej Slovnaft extraligy: HK 36 Skalica - MHC Martin 6:3 (3:1, 1:2, 2:0) Góly: 8. J. Mikúš (Pálffy, Zálešák), 10. Pálffy (Zálešák, Jendek), 20. Šátek (Pálffy, Zálešák), 38. D. Pašek (R. Školiak), 48. T. Višňovský (J. Mikúš, Horský), 56. Zálešák (Pálffy, Šátek) - 10. Klepáč (Appel, Török), 30. M. Macho (Vantroba, L. Havel), 36. Škuta (M. Macho) Vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: Török, Klepáč a Škuta (všetci Martin) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:2, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Gajan, 3137 divákov V Skalici bol cez víkend jarmok, ktorí poznačil dážď, a hokejisti chceli fanúšikom aspoň trocha vylepšiť náladu z počasia. Od začiatku sa im to aj darilo, ale ani hostia v ničom nezaostávali a tak sa hral hokej veľmi dobrej úrovne. Prvú veľkú šancu zápasu zmaril hosťom výborným zákrokom Ondrejka, potom prevzali iniciatívu domáci hráči. V 6. min opečiatkoval prudkou strelou hornú žŕdku bránky hostí Pašek. Následne nato začali padať góly. Prvé tri padli v nerovnovážnom stave hráčov na ihrisku. V presilovke sa presadili domáci (Juraj Mikúš) aj hostia (Klepáč), Martinčania dokonca v presilovke päť na tri. V oslabení zasa skóroval Pálffy. Gólovú bodku prvej tretiny dal bojovník Šátek - 3:1. Druhá dvadsaťminútovka sa začala sériou vylúčení na oboch stranách. Zo všetkých šancí domácich zaujala iba strela Školiaka, ktorá skončila na žŕdke Lakosilovej bránky. Naopak hostia dokázali skórovať v polovici zápasu zásluhou Macha. V 36. min bolo vyrovnané, keď chytateľná strela Škutu v oslabení skončila na prekvapenie všetkých za chrbtom domáceho brankára. V závere tretiny po tlaku skalického druhého útoku skóroval bekhendom Pašek. Tretiu tretinu začal náporom Martin, k čomu mu dopomohlo aj vylúčenie domácich v závere druhej časti hry. V 48. min si nedali Martinčania pozor na Višňovského, ktorý chladnokrvne zakončil svoje sólo od polovice ihriska strelou medzi Lakosilove betóny. Gólovú bodku za kvalitným zápasom dal po prihrávke najlepšieho hráča zápasu Pálffyho svojim prvým gólom v sezóne Zálešak. HK Aquacity ŠKP Poprad - MsHK Garmin Žilina 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) Góly: 18. A. Lapšanský (Martin Segľa, Piatak), 19. Holečko (Dora), 31. Marcel Haščák (Buc, Holečko) - 40. Pokrivčák (Pleva, R. Krajčí), 52. Koložváry (Tvrdek, Pleva) Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Koložváry (Žilina) na 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Bundil, Horínek, 1982 divákov Hneď v úvode musel predviesť svoje umenie hosťujúci Ševela, ktorý zneškodnil tutovky Kolusza a Bambúcha. V 8. minúte neuspel z rovnakej pozície Šechný a krátko nato skoro zahrmelo po prieniku Baláža. Poprad si vytvoril územnú prevahu a aktívnym forčekingom narúšal rozohrávku Žilinčanov, ktorí sa pred Šimonoviča dostávali len sporadicky. Akcia Siváka s Kokavcom v 17. min po prečíslení domácej obrany postrádala gólové zakončenie. Aktivita domácich priniesla ovocie v závere tretiny. Najskôr v 18. min však Lapšanský po prvý raz rozjasal domáce publikum, keď sa dostal k odrazenému puku a blafákom prekonal ležiaceho Ševelu. O minútu nato bolo už 2:0, keď strela Holečka po odraze od korčule brániaceho hráča skončila v sieti. V druhom dejstve prevzali opraty zápasu do rúk hostia, ktorí viackrát nebezpečne podkúrili pred popradskou bránkou. Šimonovič však ostal pozorný aj pri tutovke Tvrdeka v 26. min, ktorému ležiac na zemi vystihol blafák. Ojedinelý výlet domácich pred Ševelu však znamenal tretí úspech. Strela Haščáka z pravého kruhu skončila za chrbtom prekvapeného Ševelu, ktorý sa nechal vystriedať Přikrylom. Hostia sa však nevzdávali a 9 sekúnd pred koncom tretiny vykresal iskierku nádeje pre nich gólom do šatne Pokrivčák. Povzbudených Žilinčanov mohol priblížiť na kontakt Škoda, keď vystihol chybnú rozohrávku domácej obrany, ale sám pred Šimonovičom zaváhal. Podarilo sa im to v 52. min, keď po prihrávke spoza bránky pálil z prvej do vinkľa Koložváry. Krátko nato Piatakova strela po úniku tesne minula pravú žŕdku a projektil Buca Přikryl vyrazil. V dramatickom závere napriek enormnej snahe hostia už vyrovnať nedokázali. MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC´05 Banská Bystrica 7:6 po sam. nájazdoch (2:4, 3:1, 1:1 - 0:0, 1:0) Góly: 6. Halaj (Kovář, J. Cibuľa), 17. Heš (Halaj, Tomášek), 32. Heš, 33. Pohanka (M. Oravec), 36. J. Cibuľa (Grman, Vaškovič), 44. Vaškovič (M. Oravec), rozhodujúci sam. nájazd Rehák - 2. Tománek (V. Vlk, Ľ. Sabol), 6. V. Vlk (Biro, Ľ. Sabol), 9. Jánoš (Tomaška, Češík), 15. V. Vlk (Ľ. Sabol, Dian), 28. Tománek (Pardavý), 54. Igor Majeský (V. Vlk, Tománek) Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše P. Frühauf (B. Bystrica) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Vojtek, Kalina, 1980 divákov Liptovské publikum, v ktorom bola aj hŕstka fanúšikov hostí, bolo svedkom nevídanej gólovej prestrelky. Všetko začal už na začiatku 2. min Tománek. Gólovo úrodná bola aj šiesta minúta. Najkôr Halaj vyrovnal, ale už o deväť sekúnd obranca Vlk nahodením od červenej čiary zahanbil Faltera - 1:2. Po góloch Jánoša a opäť Vlka si domáci zobrali oddychový čas a v bránke sa objavil junior Šiarnik. Vzápätí znížil delovkou v presilovke o dvoch hráčov Heš. Strelecké hody pokračovali v 28. min, Tománek bol pri chuti - 2:5. Z domácej strany opäť zareagoval Heš, ku ktorému sa zlepeným gólom pridal Pohanka. V 36. min sa začínalo odznova, keď v presilovke pohotovo vyrovnal Cibuľa - 5:5. Liptáci sa dostali v 44. min do vedenia, keď usmernil odrazený puk do Petríkovej siete Vaškovič 6:5. Ani to však nebolo všetko. V 54. min Liptáci ustáli niekoľkosekundové oslabenie o dvoch hráčov, ale pokračujúcu presilovku o jedného hráča potrestal Majeský - 6:6. Záverečné minúty ani predĺženie rozhodnutie nepriniesli. V lotérii samostatných nájazdov neuspeli postupne Pardavý, Heš, Tománek. Z hokejky Reháka prepadol puk za Petríka, no a kedže ani matador Jánoš nezakontroloval, Liptáci sa mohli tešiť z vydretého víťazstva, hoci to na ich úspech dlho nevyzeralo. HK Orange "20" - HC Košice 2:5 (0:3, 2:0, 0:2) Góly: 32. Uhnák (Mišura, Brejčák), 40. Hrivík (Mišura, Uhnák) - 2. S. Gron (Babka, Rataj), 6. S. Gron (Babka), 6. Kmiť (Húževka), 44. Rudolf Huna (Rataj), 52. Rataj (S. Gron, Babka) Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 1415 divákov Hneď v prvej minúte pri vylúčení domáceho Lisoňa zaznamenali Košičania prvý gól z hokejky Stanislava Grona. V 6. min sa zopakoval rovnaký scenár a pri vylúčení toho istého hráča sa radoval opäť Gron. V tej istej minúte pridal tretí presný zásah Jaroslav Kmiť. Na začiatku 12. min zneškodnil hosťujúci gólman Hudáček sólový nájazd Rusnáka. V druhej tretine dvadsiatka pozorne bránila a svoju snahu pretavila aj do gólov. V 28. min sa prezentoval strelou zblízka Hrivík, no jeho strelu Hudáček ešte zneškodnil. V 30. min ohrozil košickú bránu Uhnák, keď od modrej čiary išiel sám na brankára, úspešný však nebol. Tešil sa však o chvíľu, keď doklepol strelu Mišuru pri presilovke o dvoch hráčov - 1:3. V poslednej minúte druhej tretiny znížil na rozdiel jediného gólu opäť v presilovke o dvoch hráčov Hrivík. Záverečnú tretinu začali lepšie "oceliari". V 44. min ušiel po krídle Rudolf Huna a strelou pomedzi Kotvanove nohy zvýšil na 2:4. V 52. min uzavrel gólový účet stretnutia Rataj po biliardovej akcii s Gronom a Babkom. HK Ardo Nitra - Dukla Trenčín 4:3 (1:2, 1:0, 2:1) Góly: 2. M. Výborný (T. Chrenko, Čaládi), 26. T. Chrenko (Podstavek), 52. H. Ručkay (Gálik, T. Sedlák), 56. H. Ručkay (Gálik) - 7. Ďuriš (Lelenas, Bobček), 14. Marek Haščák (Kútny, T. Radulay), 45. V. Kútny (T. Radulay, Homer) Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Poljaček (Nitra) na 5+DKZ za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Stano, J. Tvrdoň, 3003 divákov Už v 2. minúte si sadol na trestnú lavicu Ďuriš za faul na domáceho Výborného a o 30 sekúnd už Nitrania viedli, keď práve faulovaný hráč po asistencii Tomáša Chrenka a Čaládiho strelou švihom k pravej žrdi prekonal Hálu. O minútu sa v útočnej tretine dostal k puku Trenčan Ďuriš, no nikým neatakovaný nedotiahol bafák do úspešného konca. V 7. min Trenčania vyrovnali, keď sa k odrazenému puku dostal Ďuriš a strelou popod padajúceho domáceho brankára Faltu zúžitkoval presilovku. V 11. min po akcii Kútneho s Mikušom sa puk ocitol v bránke domácich, rozhodca Baluška však po konzultácii s videorozhodcom gól neuznal. Hostia sa predsa len dočkali vedenia, o tri minúty neskôr po chybe T. Chrenka pri rozohrávke sa k puku dostal Kútny, jeho strelu Falta vyrazil, no na dorážku Haščáka už bol prikrátky. V úvode druhej tretiny sa ocitol pred Hálom Matúš Chrenko, no tiesnený obrancami hostí nezakončil ideálne. Jeho brat Tomáš však v 26. min už áno, keď mu v brejku dvoch na jedného posunul puk a presná strela bez prípravy znamenala stav 2:2. Po polhodine hry sa vo výbornej pozícii ocitol Poljaček, no puk za chrbát dezorientovaného Hálu nedostal. V 37. minúte Poljaček v súboji o puk hokejkou zasiahol tvár Valčáka, na ľade ostali krvavé stopy, a tak na na pokyn rozhodcov odišli oba celky do kabíny, pretože bola nutná úprava ľadovej plochy. Poljaček inkasoval trest na 5 minút a do konca zápasu. Na začiatku tretej časti hry sa po chybnej rozohrávke Gábriša dostal k puku Čaládi, posunul puk do šance T. Chrenkovi, no zasiahol obranca Trenčína Mikuš. V 45. minúte vytvorili Trenčania závar pred Faltom a ten sa skončil gólom, keď puk do domácej siete doklepol Kútny. V 52. min Nitra vyrovnala, keď sa Gálik v strednom pásme zbavil súpera, ušiel po pravej strane a po jeho presnej prihrávke rozvlnil sieť na Hálovej bráne Ručkay - 3:3. Rovnaký hráč o chvíľu aj rozhodol, keď číhal na útočnej modrej čiare a po prihrávke Gálika elegantným blafákom "vykúpal" Hálu. V závere odvolali hostia brankára, navyše na trestnej lavici sedel Nitran Výborný, no skóre sa už nezmenilo. SITA