Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. júna 2023

Ukrajina je dobre pripravená na svoju protiofenzívu. Hrozí eskalácia konfliktu?Ukrajina je „veľmi dobre pripravená“ na protiofenzívu proti Rusku, no je „príliš skoro“ na rozhovory o očakávaných výsledkoch. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to predseda Zboru ...Zdieľať
russia_ukraine_war_86095 676x451 5.6.2023  - Ukrajina je „veľmi dobre pripravená“ na protiofenzívu proti Rusku, no je „príliš skoro“ na rozhovory o očakávaných výsledkoch. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley.


„Sú vo vojne, ktorá je existenčnou hrozbou pre samotné prežitie Ukrajiny a má väčší význam pre zvyšok sveta - pre Európu, pre Spojené štáty, ale aj pre celý svet,“ povedal Milley počas rozhovoru pre CNN, ktorý sa uskutočnil vo francúzskej Normandii.

Milley, ktorý tento rok odchádza do dôchodku, sa nachádza v Normandii, aby si pripomenul 79. výročie vylodenia spojencov počas druhej svetovej vojny. Spojené štáty a ich spojenci už mesiace pomáhajú vyzbrojiť Ukrajinu do protiofenzívy. Vojna sa medzitým začala vkrádať aj do Ruska, keďže v Moskve zaútočili podozrivé ukrajinské drony a v Belgorodskej oblasti viackrát nastalo ostreľovanie.


Na otázku, či by takéto útoky znamenali riziko eskalácie konfliktu, Milley odpovedal, že riziko eskalácie je „vždy“ a je to niečo, čo Spojené štáty „veľmi pozorne“ sledujú.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajina je dobre pripravená na svoju protiofenzívu. Hrozí eskalácia konfliktu? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zbrane pre Ukrajinu sú určené len na obranu, tvrdí Belgicko a vyšetruje ich použitie v Rusku (5. 6. 2023)
 Vrtuľníky, S-300 aj BVP-1. Slovensko patrilo k najväčším poskytovateľom pomoci Ukrajine (4. 6. 2023)
 Prigožin vyhlásil, že bude brániť Belgorodskú oblasť aj bez povolenia rezortu obrany (4. 6. 2023)
 Ukrajinské straty v Bachmute sú 7,5-krát nižšie ako ruské, tvrdí Danilov (4. 6. 2023)
 Rusi prišli v bojoch o strategicky nevýznamný Bachmut o viac než šesťdesiattisíc vojakov, hovorí konzervatívny odhad (3. 6. 2023)
 Prímerie na Ukrajine nebude bez stiahnutia ruskej armády, vraví Blinken. Zmrazenie súčasných línií nezabezpečí mier (2. 6. 2023)
 Stíhačky F-16 chce pre Ukrajinu zadovážiť deväť krajín a ďalšie sa možno pripoja, zaznelo z oficiálneho miesta (2. 6. 2023)
 Rusko podľa Zelenského zablokovalo prístav v Pivdennom, zohráva zásadnú úlohu v svetovej potravinovej bezpečnosti (1. 6. 2023)
 Biden schválil ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu, v „balíku“ za 300 miliónov dostanú HIMARS aj ďalšiu muníciu (1. 6. 2023)
 Rusi zaútočili na Kyjev desiatimi raketami Iskander, padajúce úlomky však zabili niekoľko ľudí (1. 6. 2023)nasledujúci článok >>
Dzurinda sa vyjadril k spolupráci s politickými stranami, 20 percent voličov je vraj nerozhodnutých (video)
<< predchádzajúci článok
Dzurinda ostro skritizoval Fica za jeho politiku a treba sa ho vraj opýtať na niekoľko otázok (video)