Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. mája 2020

Umelci a herci dostali výnimku od hygienikov. Ak splnia podmienky, nemusia nosiť rúškoÚrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR udelil výnimku na nosenie rúšok účinkujúcim pri nakrúcaní audiovizuálneho diela alebo pri výrobe ...Zdieľať
img_6556 676x451 11.5.2020  - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR udelil výnimku na nosenie rúšok účinkujúcim pri nakrúcaní audiovizuálneho diela alebo pri výrobe programu a umelcom pri podávaní umeleckého výkonu.


Je však potrebné, aby splnili podmienky, ktoré sú súčasťou opatrenia. Agentúru SITA o tom informovala Daša Račková, hovorkyňa ÚVZ.

Platný negatívny test na Covid-19


Producent audiovizuálneho diela pri nakrúcaní, vysielateľ pri výrobe programu a osoba zabezpečujúca podanie umeleckého výkonu pri inom podaní umeleckého výkonu, napríklad osoba zabezpečujúca nácvik takýchto udalostí musí zabezpečiť, aby sa účinkujúcemu a výkonnému umelcovi pred nakrúcaním, výrobou alebo podaním umeleckého výkonu vykonal test na ochorenie Covid-19 s negatívnym výsledkom, ktorý nie je starší ako štyri dni a následne vždy minimálne raz za 14 dní, ak umelecká činnosť trvá.Medzi umelcami a ďalšími osobami prítomnými na mieste umeleckej činnosti (členmi výrobného štábu, osobami zabezpečujúcimi technicko-organizačne umeleckú činnosť) musí byť odstup aspoň dva metre.

Avšak odstup nie je potrebné dodržať medzi umelcami navzájom. ÚVZ upozorňuje, že počas umeleckej činnosti musí byť zabezpečená dezinfekcia rúk pre umelcov a ďalšie osoby prítomné na mieste umeleckej činnosti. Toto miesto je potrebné pravidelne dezinfikovať. Ak ide o interiér, musí byť aj pravidelne vetrané.

Zlepšenie epidemiologickej situácie


Ako ďalej uvádza ÚVZ, vedenie umeleckých projektov nesmie vpustiť na miesto umeleckej činnosti osoby, ak sa u nich nameraním zistí telesná teplota 37 °C a viac alebo spozorujú iné príznaky ochorenia Covid-19.

ÚVZ vydal opatrenie v nadväznosti na zlepšenie epidemiologickej situácie v súvislosti s Covid- 19. Prekrytie horných dýchacích ciest významne ovplyvňuje audiovizuálnu kvalitu výkonu uvedených činnosti.

Výnimka sa pre uvedené osoby zavádza z dôvodu charakteru ich práce, aby neprichádzalo k znehodnoteniu produkcie audiovizuálneho diela a znižovaniu kvality podávania umeleckého výkonu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Umelci a herci dostali výnimku od hygienikov. Ak splnia podmienky, nemusia nosiť rúško © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Štátna karanténa ako na Slovensku platí už len v jednej krajine Európy, ostatné majú miernejšie pravidlá (11. 5. 2020)
 Pellegrini sa pustil do Matovičovej vlády, sľúbená štátna pomoc je pomalá a komplikovaná (11. 5. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku klesol kĺzavý medián na dvojku, v Česku zrušili ďalšie obmedzenia a o dva týždne možno odložia aj rúška (online) (11. 5. 2020)
 Ako zistíte, či je rúško funkčné. Podľa experta stačí urobiť jednoduchý dychový test (11. 5. 2020)
 Česká vláda nepožiada o predĺženie núdzového stavu, rúška budú povinné asi len vo vnútri (10. 5. 2020)
 Slovensko rokuje o vytvorení minischengenu s Českom a Rakúskom, tvrdí štátny tajomník Klus (10. 5. 2020)
 Matovič: Štvrtá fáza uvoľňovania ekonomiky by mohla byť 20. mája (10. 5. 2020)
 Na Slovensku pribudli dvaja ľudia pozitívne testovaní na COVID-19, ďalších 22 sa uzdravilo (10. 5. 2020)
 Americký expert na infekčné choroby Anthony Fauci je jedným z troch členov vládnej operačnej skupiny, ktorý absolvuje karanténu (10. 5. 2020)
 Finančné problémy počas pandémie zvyšujú u ľudí pocity úzkosti, najviac starostí im robí platenie účtov (10. 5. 2020)nasledujúci článok >>
Organizátori festivalov dostanú pomoc, ministerstvo kultúry navrhlo aj riešenia so vstupenkami
<< predchádzajúci článok
Zomrel komik Jerry Stiller, otec slávneho herca sa dožil 92 rokov

Umelci a herci dostali výnimku od hygienikov. Ak splnia podmienky, nemusia nosiť rúško - diskusné fórum čitateľov