Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2024

Veronika Cifrová Ostrihoňová sa teší na všetky výzvy, ktoré prídu s jej pôsobením v europarlamente (video)Novozvolená poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) za hnutie Progresívne Slovensko Veronika Cifrová ...Zdieľať
66662349ee1c0210291580 676x451 10.6.2024 (SITA.sk) - Novozvolená poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) za hnutie Progresívne Slovensko Veronika Cifrová Ostrihoňová sa teší na všetky výzvy, ktoré prídu s jej pôsobením v europarlamente.


Ako ďalej uviedla pre agentúru SITA počas volebnej noci, teší sa i na to, že zažije iný kariérny svet, keďže dosiaľ pôsobila v mediálnom priestore. „Verím, že tento mandát budem vedieť napĺňať zodpovedne a efektívne," dodala.

Pokiaľ ide o jej pôsobenie v EP, Cifrová Ostrihoňová uviedla, že sú jej blízke témy slobody médií i bezpečného pracovného prostredia pre novinárov a novinárky. Rovnako by sa chcela zameriavať na dosiahnutie bezpečnejšieho a menej nenávistného online priestoru, ale i na podporu žien.

Cifrová Ostrihoňová ocenila i volebnú účasť. Poukázala pritom na to, že za necelý rok ide o tretie voľby, keďže v septembri 2023 sa konali voľby do NR SR a v marci a apríli 2024 dve kolá volieb prezidenta SR, no na pomery eurovolieb sa účasť javí ako vysoká. „To mi dáva dobrý signál o tom, že naši občania a občianky ešte nerezignovali na to, ako sa máme tu na Slovensku, akú vládu máme a akú reprezentáciu posielame do EP,“ vyjadrila sa.
   

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024


Zdroj: SITA.sk - Veronika Cifrová Ostrihoňová sa teší na všetky výzvy, ktoré prídu s jej pôsobením v europarlamente (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Strana Hlas-SD verí, že všetci zvolení europoslanci budú reprezentovať najmä záujmy Slovenska (10. 6. 2024)
 Eurovoľby v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, volebná účasť bola rekordná (10. 6. 2024)
 Európska ľudová strana postaví v Bruseli baštu proti extrémom, vyhlásila Von der Leyenová (10. 6. 2024)
 Demokratov mrzí, že zostali tesne pod piatimi percentami a nezískali žiadny mandát. Rozhodnutie voličov však rešpektujú (9. 6. 2024)
 Gašpar: V eurovoľbách zvíťazili národné a konzervatívne sily, do Bruselu smeruje pätica smerákov (9. 6. 2024)
 Hnutie Republika mrzí výhra progresívcov v eurovoľbách, ale za Slovensko budú v Bruseli v menšine (9. 6. 2024)
 Výsledok eurovolieb považuje Blanár za dôsledok silnej antikampane zo strany PS, bola mätúca a vyvolávala strach (9. 6. 2024)
 PS ďakuje za úspech v eurovoľbách. S dôverou voličov naložíme zodpovedne, reaguje Ódor (9. 6. 2024)
 SaS akceptuje výsledky eurovolieb. Sulíka však mrzí, že strane chýbalo len pár hlasov (9. 6. 2024)
 Neoficiálne výsledky eurovoľby 2024: PS pred Smerom a Republikou, SaS a Demokrati na mandát nedosiahnu (9. 6. 2024)nasledujúci článok >>
Premiér De Croo po volebnej prehre rezignoval na svoju funkciu
<< predchádzajúci článok
Eurovoľby v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, volebná účasť bola rekordná