Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

26. novembra 2020

Video: Miro Jaroš vydáva singel Hora, text mu napísala Jana KirschnerPesnička Hora si Janu Kirschner našla v čase najtvrdších opatrení v Británii.Zdieľať
Miro Jaroš vydáva singel Hora, text mu napísala Jana Kirschner

Spevák Miro Jaroš predstavuje nový singel Hora. Hoci si väčšinu svojich piesní komponuje a píše sám, v tomto prípade urobil výnimku. Na novinke spolupracoval s Janou Kirschner. Skladba vychádza v sprievode videoklipu, v ktorom si hlavnú úlohu zahrala slovenská príroda, konkrétne miesta, kde sa Miro narodil a vyrastal. TASR o tom informovala PR manažérka Adriána Čahojová.


"Čím som starší, tým viac ma vyrušuje ruch mesta. Vtedy myslím na našu horu v Tepličke nad Váhom, kde som mal svoj svet, svoje útočisko, svoj strom a lúky. Celá pesnička je o tom a pripomína mi domov. Veľmi mi ten pokoj chýba," uviedol Jaroš k novému singlu. Hudbu skomponoval spoločne s Randym Gnepom a Braňom Kociovom. "Bondovku, ako ju medzi nami nazývame, z nej potom urobil Adrián Harvan, ktorý do nej napísal party pre orchester," poznamenal k piesni, o ktorej text sa postarala Jana Kirschner. Jaroš prezradil, že pôvodne napísal k pesničke päť textov, no ani s jedným nebol úplne spokojný. "Janke som poslal demo na vypočutie. Čo sa mi páčilo bolo, že tam spievam Hora, vysoká hora – to v piesni napokon aj ostalo. Janka mi napísala, že sa jej pesnička páči a skúsi to dokreovať. O týždeň mi poslala naspievané demo a dotklo sa mi srdca."

Pesnička Hora si Janu Kirschner našla v čase najtvrdších opatrení v Británii. "Bola to pekná skúsenosť, vykročiť niekam inam, a vrátiť sa v myšlienkach na chvíľu domov. Miro je v tom, čo robí, úprimný a odhodlaný, a to je motiváciou pre mnohých ľudí v jeho okolí. Som rada, že ide za svojimi snami a som šťastná, že ma oslovil a mohla som byť ich súčasťou," komentovala spoluprácu speváčka.Videoklip k singlu poteší milovníkov krás slovenskej prírody. Vizuál zachytáva majestátnu a mystickú atmosféru lesov a lúk, kedy sa posledné dni jesene stretávajú s prvými dňami zimy. Nakrúcalo sa na dvoch miestach - v Bratislave, kde Miro žije a v jeho rodnej dedinke Tepličke nad Váhom.

"Páči sa mi byť skutočný. Aj album ide viac po textoch než po snahe ohúriť trendovým zvukom. Tak sa mi to páči, taký je v poslednej dobe môj život," poznamenal Jaroš. Na záver roka poteší svojich fanúšikov aj novým štúdiovým albumom, oficiálne vychádza v piatok 27. novembra pod názvom Milujem život svoj. Albumová šestka prináša 14 skladieb, ktoré vznikali s prestávkami od roku 2015. Piesne majú byť silné a otvorené výpovede. Ako Miro hovorí, jeho nový album je odrazom výrazného vnútorného vývoja, ktorý sa v ňom odohral za posledné roky.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 MIRO JAROŠ: Rozhodol som sa, už sa nebudem venovať iba detskej tvorbe (7. 11. 2019)
 Mirovi Jarošovi doviezli do klipu kamión mušlí z Chorvátska (4. 11. 2009)
 Miro Jaroš bude mať zrejme najdrahší videoklip na Slovensku (26. 10. 2009)
 Miro Jaroš nakrútil videoklip k skladbe Čierne písmená (16. 4. 2009)
 Miro Jaroš dnes vydáva singel Čierne písmená (13. 2. 2009)
 Koščová aj Jaroš natáčali klipy v rovnaký čas (8. 2. 2006)
 Miro Jaroš má vlastnú rozhlasovú šou - Jaroshow (6. 2. 2006)
 Ku Katke sa nasťahoval ďalší muž (30. 12. 2005)nasledujúci článok >>
Švédsky princ Karol Filip mal spolu s manželkou pozitívne testy na koronavírus
<< predchádzajúci článok
Štát pripravuje novú aplikáciu proti šíreniu COVID-19. Podľa IT odborníka si novinka nájde množstvo odporcov

Video: Miro Jaroš vydáva singel Hora, text mu napísala Jana Kirschner - diskusné fórum čitateľov