Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. decembra 2020

Vláda chce zakázať predaj nepotravinového tovaru v obchodných reťazcoch počas lockdownuVláda SR bude v najbližších dňoch pracovať na legislatívnom ukotvení zákazu predaja nepotravinového tovaru, okrem drogérie a nevyhnutného tovaru dennej spotreby, v obchodných reťazcoch počas lockdownu.Zdieľať
Vláda chce zakázať predaj nepotravinového tovaru v obchodných reťazcoch počas lockdownu

Konštatoval to v piatok na tlačovom brífingu po rokovaní Pandemickej komisie vlády minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

„Na rokovaní sme sa rozprávali o predaji nepotravinového tovaru v obchodoch. Uznali sme, že je to nespravodlivé voči ostatným obchodníkom, ktorí predávajú mimo potravín ten istý tovar, že musia byť zatvorení. Bude sa teda pracovať na legislatívnom ukotvení, aby sa v obchodných reťazcoch nemohol predávať iný sortiment, ktorý nebude odporúčaný (potraviny, drogéria). Pripomínam však, že počas lockdownu majú ľudia chodiť len do najbližších potravín alebo reťazcov,“ uviedol Marek Krajčí.

Znepokojenie SAMO

Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) vyjadrila v piatok doobeda znepokojenie nad informáciou, že hlavný hygienik Ján Mikas uvažuje o vydaní právneho predpisu, ktorým sa dočasne zakáže predajcom potravín predávať iný nepotravinársky sortiment a drogériám iný ako bežný tovar a potraviny.

Opatrenie vníma aliancia ako kontraproduktívne, nevhodné a rizikové pre všetky zúčastnené strany, teda štát, obchod, ale hlavne zákazníkov. Konštatoval to predseda SAMO Martin Krajčovič.

Nastavenie podmienok

Iniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISKM) naopak už v stredu požiadala Vládu SR, aby v prípade avizovaného lockdownu nastavila podmienky počas jeho trvania pre všetkých maloobchodníkov spravodlivo a zákaz predaja nepotravinového sortimentu platil pre všetkých rovnako.

 

V prípade, že Vláda SR nenastaví podmienky pre všetkých maloobchodníkov férovo, ISKM sa obráti na súd a bude žiadať náhradu vzniknutých škôd, ktoré sú v tomto období značné. Konštatoval to v stredu predseda ISKM Daniel Krakovský.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pandemická komisia navrhuje sprísňovanie opatrení a zákaz vychádzania pre zhoršujúcu sa situáciu na Slovensku. (11. 12. 2020)
 Polícia sa zamerala na kontroly dodržiavania opatrení v reštauráciách a fitness centrách, zistili 26 porušení (11. 12. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku potvrdili ďalších viac ako 2-tisíc nových prípadov, nové úmrtia klesli pod 20 (11. 12. 2020)
 Zákaz trhov a omše len so sediacimi účastníkmi. Sedem okresov na Slovensku čakajú tvrdé opatrenia (11. 12. 2020)
 Čaputová: Tisíce ľudí „prepadli“ sieťou štátnej pomoci počas koronakrízy, pomohli by im drobné zmeny v systéme (11. 12. 2020)
 Plánujete lyžovačku na Slovensku? Potrebujete negatívny test na koronavírus nie starší ako 72 hodín (10. 12. 2020)
 Mikas: Nemôžeme tolerovať porušovanie vyhlášok. Kým nemáme vakcínu, musíme obmedzovať mobilitu ľudí (10. 12. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo viac ako 3-tisíc nových prípadov, na COVID-19 zomrelo aj 20 ľudí (10. 12. 2020)
 Hygienici zverejnili nové opatrenia proti COVID-19. Dotknú sa reštaurácií, škôl, hotelov a lyžiarskych vlekov (10. 12. 2020)
 V Čechách zomrelo prvé dieťa s koronavírusom (10. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Plastové slamky a taniere už nebudú na podujatiach zadarmo, navrhujú ich spoplatniť
<< predchádzajúci článok
Mikulec odpovedal na list poslancov, ktorí žiadali riešiť výpovede v nemocnici v súvislosti s Kollárom