Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2020

Hygienici zverejnili nové opatrenia proti COVID-19. Dotknú sa reštaurácií, škôl, hotelov a lyžiarskych vlekovReštaurácie a kaviarne nebudú môcť od 11. decembra podávať jedlo a nápoje v exteriérových častiach prevádzok, zákazníci však môžu naďalej využívať donáškové služby a osobný ...Zdieľať
gettyimages 1223875917 min 676x451 10.12.2020  - Reštaurácie a kaviarne nebudú môcť od 11. decembra podávať jedlo a nápoje v exteriérových častiach prevádzok, zákazníci však môžu naďalej využívať donáškové služby a osobný odber.


Ako vo vyhláške vysvetlil hlavný hygienik Ján Mikas, počet nakazených, hospitalizovaných aj počet úmrtí na ochorenie COVID-19 stúpa.

 

 

Doplácajú aj tí, ktorí pravidlá dodržiavali


Dodal, že štát preto musí rýchlo zasiahnuť, aby sa situácia nevymkla spod kontroly. O vyhláške informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Mikas tiež uviedol, že vyhláška je súčasťou pripravovaného súboru opatrení na ďalšie zníženie mobility ľudí.„Plne si uvedomujeme, že tento krok zasiahne aj tých, ktorí napriek značným obmedzeniam poctivo dodržiavali opatrenia, aj keď na to doplácali. Chápeme, že môžu cítiť krivdu, keď plnili podmienky a dočkali sa len ďalšieho sprísnenia,“ poznamenal. Zároveň doplnil, že nastavenie adekvátnych kompenzačných mechanizmov je už následne úlohou príslušných rezortov.

Vyhláška sa týka aj autoškôl, tie môžu od 11. decembra vyučovať dištančnou formou.

 

 

Dezinfekcia každú hodinu


Opatrenia pre lyžiarske vleky, lanovky, hotely a podobné zariadenia krátkodobého ubytovania sa sprísňujú od 14. decembra. Maximálna kapacita kabínkovej lanovky bude stanovená na jednu osobu alebo členov spoločnej domácnosti.

Osoby, ktoré budú vleky a lanovky využívať a aj klienti hotelov starší ako desať rokov musia mať negatívne výsledky antigénového alebo RT-PCR testu nie staršie ako 72 hodín. Všetci zamestnanci majú povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, respirátorom bez výdychového ventilu, šálom či šatkou.

V spoločných priestoroch hotelov nebude povolené konzumovať jedlo či nápoje. Hygienické zariadenia pri vlekoch a lanovkách budú musieť byť čistené a dezinfikované každú hodinu.

V prípade hotelov a ubytovacích zariadené je naďalej nutné vo zvýšenej frekvencii upratovať, čistiť a dezinfikovať dotykové plochy, dezinfikovať prostriedkami s virucídnym účinkom a vybaviť hygienické zariadenia tekutým mydlom a papierovými utierkami.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Hygienici zverejnili nové opatrenia proti COVID-19. Dotknú sa reštaurácií, škôl, hotelov a lyžiarskych vlekov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Mikas: Nemôžeme tolerovať porušovanie vyhlášok. Kým nemáme vakcínu, musíme obmedzovať mobilitu ľudí (10. 12. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo viac ako 3-tisíc nových prípadov, na COVID-19 zomrelo aj 20 ľudí (10. 12. 2020)
 V Čechách zomrelo prvé dieťa s koronavírusom (10. 12. 2020)
 Matovič, Krajčí a Mikas oznámili lockdown a nové opatrenia počas Vianoc (9. 12. 2020)
 R. Sulík: Vláda nerozhodla o uznesení k tzv. lockdownu (9. 12. 2020)
 V Česku pribudlo najviac nakazených za posledné dva týždne (9. 12. 2020)
 Koronavírus: Za utorok pribudlo viac ako 2500 prípadov, hlásia aj 38 nových úmrtí (9. 12. 2020)
 Slovensko čaká lockdown, vyhlásil Mikulec a Mičovský povedal aj možný termín začiatku (9. 12. 2020)
 Krajčí: Podrobnosti o lockdowne zverejníme až po rokovaní (9. 12. 2020)
 Vo Švajčiarsku sa epidémia koronavírusu rapídne zhoršuje (9. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Kybernetická ochrana štátu je slabá. Nová vláda na ITAPA povedala, ako to ide zmeniť
<< predchádzajúci článok
Pobočky AXA sa preznačujú na UNIQA, pre klientov sa nič nemení