Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. decembra 2020

Mikulec odpovedal na list poslancov, ktorí žiadali riešiť výpovede v nemocnici v súvislosti s KolláromEnergia by sa mala venovať boju s pandémiou a každá zverejnená informácia by sa nemala využívať na politický boj narúšajúci stabilitu koalície.Zdieľať
Mikulec

V stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla riaditeľka tlačového odboru rezortu vnútra Barbara Túrosová, to uviedol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Reagoval tak na otázky súvisiace s aktuálnou personálnou situáciou v Nemocnici svätého Michala v Bratislave, v súvislosti s ktorou vo verejnosti zarezonoval najmä odchod námestníčky pre ošetrovateľstvo.

V prípade predsedu banského úradu nepísali žiadny list

Medializované vyjadrenia o tejto situácii neboli však podľa Mikulca podložené žiadnymi konkrétnymi faktami, a preto nemá dôvod spochybňovať manažérske rozhodnutia vedenia nemocnice.

Ako dodal, o predmetnej veci opakovane hovoril s generálnym riaditeľom nemocnice Branislavom Delejom. Ten ho mal ubezpečiť, že námestníčke bolo ponúknutých niekoľko pracovných pozícií, no rozhodla sa pre ukončenie pracovného pomeru dohodou.

Mikulec v tejto súvislosti zdôraznil, že nepostrehol otvorený list Dostála a ďalších poslancov adresovaný Richardovi Sulíkovi (SaS) v prípade, keď bol v apríli tohto roku menovaný za predsedu Hlavného banského úradu bývalý okresný podpredseda SaS Bohumír Zvrškovec. V súvislosti s jeho menovaním sa podľa Mikulca upriamovala pozornosť najmä na jeho neodbornosť.

Medializované informácie, týkajúce sa odchodu námestníčky pre ošetrovateľstvo, vníma Mikulec podľa vlastných slov citlivo a rozumie ľudskému rozmeru celej situácie.

Konflikt so sestričkami

Viacerí poslanci vyzvali ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), aby sa zaoberal situáciou v Nemocnici sv. Michala. Pod list ministrovi sa podpísalo spolu 18 poslancov zo strán Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí.

Poslanci tak reagujú na to, že nemocnica rozviazala pracovný pomer s doterajšou námestníčkou pre ošetrovateľstvo a s vedúcou sestrou.

 

Podľa informácií, ktoré priniesli médiá, súvisí odchod dvoch zamestnankýň s nedávnou hospitalizáciou predsedu Národnej rady SR (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina) v Nemocnici sv. Michala a s konfliktom medzi osobami, ktoré navštevovali Kollára, a sestričkami. List zverejnil poslanec NR SR Ondrej Dostál (klub SaS).

Šéf rezortu vnútra by mal podľa poslancov NR SR podpísaných v liste zasiahnuť do situácie spôsobom, ktorý zvráti rozhodnutia o odchode dvoch vedúcich zamestnankýň z nemocnice a zabráni akémukoľvek priamemu či nepriamemu postihovaniu zdravotných sestier.

Svojich podriadených sa zastali

„Podľa nám dostupných informácií sa zdravotné sestry nedopustili žiadneho konania, pre ktoré by voči nim v súvislosti so spomínaným konfliktom mala byť vyvodená akákoľvek zodpovednosť. Považujeme za neprijateľné, aby následkom tejto udalosti bolo rozviazanie pracovného pomeru s dvoma vedúcimi zamestnankyňami nemocnice, ktoré sa svojich podriadených zastali, či akékoľvek iné postihy voči nim, napríklad odvolanie z funkcie,“ uviedli poslanci.

 

Ako poslanci v liste uvádzajú, zdravotné sestry, lekári, zdravotnícky personál a všetci zamestnanci nemocníc sú v súčasnosti vystavení veľkému tlaku, odvádzajú záslužnú a neuveriteľne ťažkú prácu na hranici ľudských síl a zaslúžia si od spoločnosti podporu a nie šikanovanie zo strany nadriadených.

„Verejní činitelia by sa mali správať spôsobom, ktorý nebude vzbudzovať dojem, že zneužívajú svoje postavenie na získanie papalášských výhod. A je úplne absurdné, aby sa v situácii, ako je táto, vedenie nemocnice nepostavilo za svoje zamestnankyne, ale práve naopak konalo spôsobom, ktorý povedie k odchodu niektorých z nich,“ uzavreli poslanci.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Poslanci žiadajú Mikulca, aby riešil výpovede v nemocnici v súvislosti s Kollárom (12. 12. 2020)
 Nadácia Zastavme korupciu podáva podnet na Nemocnicu sv. Michala, môžu za to Kollárove návštevy (8. 12. 2020)
 Kollár sa mal v nemocnici dostať do konfliktu s vrchnou sestrou, ale odmeny personálu stopnuté neboli (video) (26. 11. 2020)
 Boris Kollár sa po dopravnej nehode už dokáže postaviť z postele, vo videu hovorí o malom zázraku (13. 11. 2020)
 Policajti hľadajú svedkov autonehody, pri ktorej sa vážne zranil Boris Kollár (6. 11. 2020)
 VIDEO: Boris Kollár z nemocnice: Lekári mi zachránili život, a zákaz vychádzania som neporušil (4. 11. 2020)
 Boris Kollár je po dopravnej nehode a následnej operácii stále vo vážnom stave (2. 11. 2020)
 Kollár ako chránená osoba môže sám rozhodovať o pasažieroch v aute, reagoval minister vnútra (26. 10. 2020)
 Kollárovi zachránil život ochrankár, tvrdí minister Krajniak. Šéf parlamentu si už aj zavtipkoval (25. 10. 2020)
 Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár je po nehode je v stabilizovanom stave, má zlomený krčný stavec (25. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Vláda chce zakázať predaj nepotravinového tovaru v obchodných reťazcoch počas lockdownu
<< predchádzajúci článok
Holého novela o verejnom obstarávaní prináša chaos a netransparentnosť, ostro kritizuje Hlivák

Mikulec odpovedal na list poslancov, ktorí žiadali riešiť výpovede v nemocnici v súvislosti s Kollárom - diskusné fórum čitateľov