Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2021

Všetci zamestnávatelia v New Yorku musia nariadiť povinné očkovaniePovinnosť očkovania pre súkromné firmy a podniky začne platiť 27. decembra.Zdieľať
Všetci zamestnávatelia v New Yorku musia nariadiť povinné očkovanie

Všetci zamestnávatelia v americkom meste New York budú musieť nariadiť svojim zamestnancom povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z nových pravidiel, ktoré v pondelok oznámil newyorský starosta Bill de Blasio. Informovala o tom tlačová agentúra AP.


Povinnosť očkovania pre súkromné firmy a podniky začne platiť 27. decembra. Cieľom je zabrániť prudkému nárastu v prípadoch infekcie koronavírusom počas sviatočného obdobia a chladnejších mesiacov, vysvetlil demokratický starosta v rannom programe "Morning Joe" na televíznej stanici MSNBC.

"My v New Yorku sme sa rozhodli podniknúť preventívny útok, urobiť niečo naozaj smelé, aby sa zastavil ďalší nárast infekcií covidu a rizík, ktoré nám všetkým toto ochorenie prináša," povedal de Blasio. "Povinnosť očkovania od 27. decembra sa bude vzťahovať na všetkých zamestnávateľov v súkromnom sektore v meste New York," dodal.

Starostov hovorca spresnil, že povinné očkovanie v súkromnom sektore sa bude týkať približne 184.000 firiem. De Blasio podľa svojich slov očakáva, že nová povinnosť prežije akékoľvek právne námietky.

Očkovanie sa už v New Yorku vyžaduje od zamestnancov mesta vrátane učiteľov, policajtov a hasičov, pričom minulý týždeň bolo oznámené povinné zaočkovanie zamestnancov súkromných a cirkevných škôl.

Súčasné pravidlá proti covidu platné v New Yorku vyžadujú od ľudí najmenej jednu dávku vakcíny pri konzumácii jedál vo vnútri reštaurácii, v zábavných zariadeniach a fitness centrách. Za základe nových pravidiel budú musieť mať ľudia nad 12 rokov aplikované dve dávky vo vnútorných priestoroch reštaurácií, v zábavných areáloch a fitness centrách.

Jedna dávka sa bude vyžadovať u detí vo veku päť až 11 rokov, ktorých sa súčasne platná povinnosť netýka, informoval de Blasio.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Minister Naď necíti potrebu zaviesť povinné očkovanie vojakov proti COVID-19, tretina je už zaočkovaná (1. 12. 2021)
 OMYL PRI OČKOVANÍ: Deti dostali v americkej Iowe dvojitú dávku vakcíny (27. 11. 2021)
 Strana Za ľudí chce povinne očkovať proti koronavírusu ľudí nad 55 rokov (video) (25. 11. 2021)
 Očkovanie treťou dávkou je v Rakúsku možné už po štyroch mesiacoch (23. 11. 2021)
 V Trenčianskom kraji sa nachádza jedenásť očkovacích centier (14. 11. 2021)
 ŠÚKL:Tretiu dávkou vakcíny proti COVID-19 dostalo vyše 74.000 Slovákov (5. 11. 2021)
 Ruskí vedci objasnili fungovanie testu, ktorý potvrdzuje očkovanie (4. 11. 2021)
 Ďalšie skupiny budú musieť na tretiu očkovaciu dávku počkať (25. 10. 2021)
 Do očkovacej lotérie je prihlásených skoro milión ľudí, takmer pätina je staršia než 65 rokov (23. 8. 2021)
 Očkovacia prémia je hitom. Už sa prihlásili desaťtisíce ľudí, ale bol aj jeden technický problém (2. 8. 2021)nasledujúci článok >>
Tvorkyňa vakcíny proti covidu varuje pred ešte horšou pandémiou
<< predchádzajúci článok
Prešovský kraj bude hospodáriť s rozpočtom takmer 250 miliónov eur, daňová reforma z neho môže ukrojiť 8 miliónov