Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júna 2023

Zábery z dronu vyvracajú tvrdenia Rusov, nevidno na nich žiadne stopy po údajnom bombardovaní Kachovky UkrajincamiExkluzívne zábery zničenej Kachovskej priehrady a okolitých dedín na juhu Ukrajiny nasnímané pomocou dronu ukázali spadnutú stavbu v rozvodnenej rieke Dnipro, stovky zaplavených budov vrátane kostola, no žiadne ...Zdieľať
correction_russia_ukraine_war_damaged_dam_37339 676x451 8.6.2023 (SITA.sk) - Exkluzívne zábery zničenej Kachovskej priehrady a okolitých dedín na juhu Ukrajiny nasnímané pomocou dronu ukázali spadnutú stavbu v rozvodnenej rieke Dnipro, stovky zaplavených budov vrátane kostola, no žiadne dôkazy o útoku zhora, ako tvrdí Rusko.


Reportéri agentúry AP preleteli dronom ponad zničenú priehradu a nezaznamenali žiadne obhorené miesta ani ďalšie stopy typické pre bombardovanie, čím vyvrátili tvrdenie ruských okupantov, že priehradu zbombardovali Ukrajinci.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Naopak, ešte viac podporili ukrajinské tvrdenia, že priehradu zvnútra vyhodili do vzduchu ruské sily, ktoré ju kontrolovali od marca minulého roka.

Oblastný gubernátor Oleksandr Prokudin informoval, že vo štvrtok ráno záplavová voda v oblasti dosahovala v priemere viac ako 5,6 metra a zatopených bolo zhruba 600 kilometrov štvorcových oblasti, pričom viac ako dve tretiny z toho sa nachádzajú na Ruskom okupovanom východnom brehu.

Odhaduje sa, že obnova hydroelektrárne na Kachovskej priehrade pravdepodobne bude stáť približne miliardu dolárov a potrvá najmenej päť rokov, kým sa obnoví samotná priehrada.


 Zdroj: SITA.sk - Zábery z dronu vyvracajú tvrdenia Rusov, nevidno na nich žiadne stopy po údajnom bombardovaní Kachovky Ukrajincami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ukrajinci spustili protiofenzívu, na juhovýchode krajiny sa podľa viacerých správ začali veľké boje (8. 6. 2023)
 Zničenie Kachovky je pre Rusov výhodné aj keď prišli o pozície, vážne to zmenilo geografiu a topografiu frontového sektora (8. 6. 2023)
 Stoltenberg zvolal mimoriadne zasadnutie Komisie NATO-Ukrajina (8. 6. 2023)
 Ukrajina: Záplavy po poškodení priehrady ohrozujú kultúrne pamiatky (8. 6. 2023)
 Kachovská priehrada: Voda v častiach Chersonskej oblasti bude stúpať ešte asi 20 hodín (7. 6. 2023)
 Ukrajinci obvinili Rusov, že vyhodili do vzduchu veľkú priehradu a varujú pred záplavami (video) (6. 6. 2023)
 Ruskí vojaci zničili Kachovskú priehradu na juhu Ukrajiny. Ukrajina nariadila evakuácie okolo priehrady Kachovka (6. 6. 2023)
 Zelenskyj sa poďakoval vojakom za správy, ktoré očakáva a hovorí o ruskej panike (6. 6. 2023)
 Ukrajina je dobre pripravená na svoju protiofenzívu. Hrozí eskalácia konfliktu? (5. 6. 2023)
 Slováci markantne zmenili názor, čoraz menej ľudí viní Rusov z rozpútania vojny na Ukrajine (5. 6. 2023)nasledujúci článok >>
Ukrajinci spustili protiofenzívu, na juhovýchode krajiny sa podľa viacerých správ začali veľké boje
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci vraj pri prvom pokuse o prelomenie ruských línií narazili na tvrdý odpor a mali utrpieť významné straty