Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júna 2021

Západné, stredné a južné Slovensko zasiahnu horúčavy, meteorológovia vydali výstrahy 1. a 2. stupňaSlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy druhého stupňa pred vysokými teplotami. SHMÚ to uviedol ...Zdieľať
teplomer horucavy 676x451 19.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy druhého stupňa pred vysokými teplotami. SHMÚ to uviedol na svojom webe.


Výstrahy platia pre všetky okresy Bratislavského kraja, všetky okresy Trnavského kraja s výnimkou Piešťan a všetky okresy Nitrianskeho kraja s výnimkou Nitry, Topoľčian a Zlatých Moraviec.

V Banskobystrickom kraji bola výstraha 2. stupňa vydaná pre okres Veľký Krtíš. V uvedených lokalitách sa denná teplota môže vyšplhať na 35 stupňov Celzia.

Pre zvyšné okresy Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického a Trenčianskeho kraja a okresy Michalovce, Rožňava, Trebišov, Bytča a Žilina platí výstraha prvého stupňa. Na všetkých miestach v prvom stupni výstrahy sa môže najvyššia denná teplota dostať na úroveň 33 až 34 stupňov Celzia. Výstrahy platia do 18:00.


Zdroj: Webnoviny.sk - Západné, stredné a južné Slovensko zasiahnu horúčavy, meteorológovia vydali výstrahy 1. a 2. stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Dunajskej Strede vzbĺkol suchý porast a blízke pole, zasahovať muselo tridsať hasičov (foto)
<< predchádzajúci článok
VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Poriadne sa zapotíme. Padnú aj rekordy?

Západné, stredné a južné Slovensko zasiahnu horúčavy, meteorológovia vydali výstrahy 1. a 2. stupňa - diskusné fórum čitateľov