Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

26. marca 2023

Tu je jediná správna cesta, ako sa konečne zbaviť nechutných rybeniek (švehla obyčajná) v kúpeľniRybenky sa objavujú na vlhkých miestach, hlavne v kúpeľniach. Hoci sú neškodné, nikto ich nevidí rád.Zdieľať
Tu je jediná správna cesta, ako sa konečne zbaviť nechutných rybeniek (švehla obyčajná) v kúpeľni

Hľadáte osvedčený spôsob, ako sa zbaviť rybeniek domácich z kúpeľne? Tu je pár trikov, ako zistiť, či máte doma rybenky a ako sa ich zbaviť!

Ako vyzerajú rybenky domáce?

Rybenky majú striebristý bezkrídlový pancier o veľkosti asi 7-10 mm. Májú dlhé, nitkovité tykadlá a tri štetiny na konci brucha. Našťastie neprenášajú choroby ani nehryzú, nie sú teda nebezpečné. Odkiaľ sa u nás doma berú rybenky domáce? Rybenky sa objavujú takmer po celej zemepisnej šírke Zeme (okrem Arktídy a Antarktídy). Pôvodným domovom boli podľa vedcov trópy, z ktorých sa do Európy dostali spolu s transportom obilia. V domácnostiach ich priťahujú zvyšky jedla. Jedia tiež odumretú kožu, papier, ľan, bavlnu alebo hodváb. Preto sú ich potravou koberčeky alebo uteráky. Pretože rybenky majú rady teplé a vlhké miesta, najčastejšie ich nájdete v kúpeľni.

Ako sa zbaviť rybeniek v kúpeľni?

Rybenky sú veľmi odolné a bez potravy vydržia až rok! To znamená, že aj keď dom dôkladne upracete a miestnosti vyvetráte, môže sa tento malý hmyz stále skrývať v rôznych kútoch kúpeľne. V prvom rade utesnite prípadné medzery a praskliny, na to môžete použiť sadru alebo silikón.  Skontrolujte tiež, koľko kozmetiky máte v kúpeľni.

Stavte na vône, ktoré rybenky domáce nemajú rady. Vyberte si levanduľu, šalviu, škoricu, klinčeky, rozmarín, citrónovú šťavu alebo pikantné korenie. Levanduľu dajte do vrecúšok a schovajte do skriniek, citrónová šťava sa vám bude hodiť na utieranie kúpeľňových dlaždičiek a korenie ako škorica alebo rozmarín by ste mali uchovávať v skrinkách alebo ich nasypať do štrbín. Ak vašu kúpeľňu navštívilo mnoho rybeniek, nebojte sa. Pripravte si citrón, vodu a levanduľový olej. Do cca 200 ml vody vytlačte trochu citrónovej šťavy a pridajte cca 10 kvapiek oleja. Nalejte zmes do fľaštičky a rozprášte ju na všetky miesta, kde sa objavili rybenky.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vypestujte si reďkovky po celý rok vo svojom byte (16. 3. 2023)
 Radíme: Častý smäd bez zjavnej príčiny môže byť príznakom ochorenia (22. 2. 2023)
 Viac spánku potrebujú muži alebo ženy? Poznáme odpoveď (19. 2. 2023)
 Periete na 40 stupňov? Baktérie dokážu prežiť teploty nižšie ako šesťdesiat stupňov Celzia. (12. 2. 2023)
 Viete, ktoré potraviny do mrazničky nepatria? (5. 2. 2023)
 Radíme: Málo železa môže zapríčiniť únavu, dýchavičnosť či podráždenosť (4. 1. 2023)
 J. Majtán: Med pomáha pri liečbe rán, popálenín či herpesu (23. 12. 2022)
 Radíme: Tradičné sviatočné jedlá možno pripraviť aj v zdravšej verzii (21. 12. 2022)
 Školské prázdniny 2022/2023 - Termíny školských prázdnin v školskom roku 2022/2023 (15. 12. 2022)
 Solíte viac, než je zdravé? Nadmiera soli sa prejaví bolesťami hlavy či problémami so zubami (4. 12. 2022)nasledujúci článok >>
Toto jedlo je jed. Radšej okamžite prestaňte konzumovať tieto potraviny
<< predchádzajúci článok
Veľkonočná atmosféra v Banskej Bystrici, na návštevníkov čakajú vystúpenia detských folklórnych súborov aj trhy