Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

11. apríla 2021

BAFTA: Britská filmová akadémia odovzdala osem cienCeremónia sa začala spomienkou na britského princa Philipa, ktorý zomrel v piatok ráno vo veku 99 rokov.Zdieľať
BAFTA: Britská filmová akadémia odovzdala osem cien

Britská akadémia filmových a televíznych umení (BAFTA) udelila v sobotu osem cien v prevažne technických kategóriách, pričom dve z nich vyhral film "Ma Rainey's Black Bottom". Odovzdávanie tohtoročných cien bude pokračovať v nedeľu večer, informovala britská verejnoprávna stanica BBC.


Film "Ma Rainey's Black Bottom" o priekopníckej bluesovej speváčke Ma Raineyovej získal cenu za najlepšie kostýmy aj najlepšie masky a účesy.

Cenu za najlepšie vizuálne efekty získal triler Tenet od režiséra Christophera Nolana. Najlepšiu výpravu mal podľa akadémie biografický film Mank v réžii Davida Finchera. Cenu za najlepší zvuk získal snímok Sound of Metal (Zvuk Metalu).

Ceremónia sa začala spomienkou na britského princa Philipa, ktorý zomrel v piatok ráno vo veku 99 rokov. Práve manžel kráľovnej Alžbety II. sa stal v roku 1959 prvým prezidentom BAFTA, pripomína agentúra DPA.

Aj druhý večer tohtoročného odovzdávania cien sa odohrá pre pretrvávajúce protipandemické opatrenia v prevažne virtuálnej forme.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NASA: Prvý let vrtuľníku Ingenuity na Marse sa odkladá
<< predchádzajúci článok
Spojené arabské emiráty majú prvú astronautku, podstúpi výcvik v stredisku NASA

BAFTA: Britská filmová akadémia odovzdala osem cien - diskusné fórum čitateľov