Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. októbra 2019

J. HAŠČÁK VYZÝVA NA ZVEREJNENIE VŠETKÝCH DOKUMENTOV KU KAUZE GORILAHaščák zároveň žiada, aby bol čo najskôr vypočutý k novým skutočnostiam, ktoré sa objavili v súvislosti s nahrávkami, alebo aj k samotným nahrávkam.Zdieľať
Haščák

 

Bratislava 17. októbra  - Spolumajiteľ skupiny Penta Jaroslav Haščák vyzýva orgány činné v trestnom konaní, ktoré vyšetrujú alebo dozorujú trestnú vec Gorila, aby zverejnili bezodkladne celý obsah vyšetrovacích spisov, ak v tom nebránia zákonné prekážky. Tiež všetky zápisnice, správy o stave vyšetrovania, listinné dôkazy, znalecké posudky a ďalšiu dokumentáciu. Haščák tiež žiada, aby bol čo najskôr vypočutý.


"Toto zverejnenie je už niekoľko rokov opakovane sľubované, opakovane som s ním vyjadril súhlas a opakovane sa nedeje. Po zverejnení takzvaných a údajných nahrávok Gorila, ktoré zrejme unikli z vyšetrovacieho spisu, bez znaleckého posudku a bez súvisiacich výsledkov policajných preverovaní tam uvedených skutočností, je možné obnoviť dôveru k zákonnosti vyšetrovania len tak, že spisy budú zverejnené," uviedol vo výzve Haščák.

Myslí si, že keď sa vyšetrujú skutočností, ktoré sa mali odohrať pred 13 až 15 rokmi, je prakticky nemožné, aby zverejnenie obsahu spisov mohlo ovplyvniť svedkov alebo zmariť dôkazy.

Haščák zároveň žiada, aby bol čo najskôr vypočutý k novým skutočnostiam, ktoré sa objavili v súvislosti s nahrávkami, alebo aj k samotným nahrávkam. Tvrdí, že vždy poskytoval potrebnú a najmä všetku požadovanú súčinnosť vo vyšetrovaní kauzy Gorila, v ktorej má právne postavenie svedka.

Viaceré redakcie slovenských médií dostali mailom link na zvukovú nahrávku, na ktorej má byť údajne zachytená kauza Gorila. Nahrávka mala vzniknúť v byte na Vazovovej ulici v Bratislave. Spis Gorila zverejnil anonym v decembri 2011, má zachytávať rozhovor medzi spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom a politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006. Haščák aj Penta autenticitu nahrávky spochybňujú.

Nahrávku Gorily našla polícia v decembri 2018 v dome podnikateľa Mariana K. Podľa špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika zatiaľ nie je isté, či je zverejnená nahrávka naozaj nahrávkou kauzy Gorila. Podľa jeho slov to môže potvrdiť len Slovenská informačná služba.

Denník N tiež získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku s Marianom K. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila. Haščák sa dištancoval od všetkých "domnelých aktivít", s ktorými má byť podľa komunikácie spájaný, a odmietol ich.


 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 BUGÁR: ANI JA, ANI MNE BLÍZKY ČLOVEK SME NEBOLI V BYTE Z KAUZY GORILA (17. 10. 2019)
 Prezidentka: Gorila je synonymom politickej korupcie celej generácie (16. 10. 2019)
 R.FICO: HRÁ SA TU OBLUDNÉ DIVADLO, NIKTO NÁM VŠAK NEMÔŽE NIČ VYČÍTAŤ (16. 10. 2019)
 Kyselica: Zverejnenie nahrávky môže prípadu Gorila pomôcť aj uškodiť (16. 10. 2019)
 Sulík: Je silný dôvod, aby hlavní aktéri kauzy Gorila sedeli vo väzbe (16. 10. 2019)
 A. Danko: Kauza Gorila so mnou nič nemá (16. 10. 2019)
 Na webe sa objavila údajná nahrávka z kauzy Gorila (16. 10. 2019)
 Beblavý: Vyjadrenie Pellegriniho ku Gorile je nehodné predsedu vlády (27. 9. 2019)
 R. FICO MÔŽE SPÁVAŤ PRE GORILU POKOJNE, MYSLÍ SI P. PELLEGRINI (27. 9. 2019)
 Bugár ani Procházka sa Fica nebudú pýtať na byt zo spisu Gorila (23. 3. 2016)nasledujúci článok >>
M. Belica: Samosprávy musia počítať s recesiou
<< predchádzajúci článok
Sýrski Kurdi vyzvali na utvorenie humanitárneho koridoru

J. HAŠČÁK VYZÝVA NA ZVEREJNENIE VŠETKÝCH DOKUMENTOV KU KAUZE GORILA - diskusné fórum čitateľov