Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. februára 2024

Koalícia má dve tváre. Majerský kritizuje, že sa novela Trestného zákona ešte nenachádza v Zbierke zákonovPredseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a poslanecZdieľať
kdh snem 9 676x451 20.2.2024 (SITA.sk) - Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a poslanec Milan Majerský kritizuje, že sa novela Trestného zákona ešte stále nenachádza v Zbierke zákonov. Líder hnutia tvrdí, že nerozumie krokom a rozhodnutiam koalície. Podľa poslanca jej ide iba o to, aby „oligarchovia a kriminálnici mohli čo najskôr strieľať šampus a tešiť sa z toho, že budú beztrestní“.


„Opäť sa ukazuje, že koalícia má dve tváre. Jednu tú, keď kritizuje opozíciu v tom, že zbytočne obštruuje a debatuje v Národnej rade SR, a pritom to bola odborná, vecná a naozaj podnetná diskusia k novele Trestného zákona. A druhou tvárou koalície je ich obštruovanie, keď ide o podpis a zverejnenie v Zbierke zákonov,“ uviedol Majerský.


Novelu Trestného zákona schválila koalícia v štvrtok 8. februára. Následne ju mal predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) podpísať a doručiť prezidentke Zuzane Čaputovej do prezidentského paláca, ktorá novelu mohla buď podpísať, alebo vetovať. Fico však zmenu trestných kódexov do podateľne zaslal až po šiestich dňoch od jej schválenia v parlamente, teda 14. februára.

Hlava štátu sa v piatok 16. februára rozhodla novelu Trestného zákona podpísať. Súčasne podala návrh na Ústavný súd SR na preskúmanie tejto novely. Zároveň podala návrh na pozastavenie účinnosti, kým súd o jej návrhu nerozhodne.
Zdroj: SITA.sk - Koalícia má dve tváre. Majerský kritizuje, že sa novela Trestného zákona ešte nenachádza v Zbierke zákonov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dostrieľané telo, ktoré našla španielska polícia, môže patriť prebehlému ruskému pilotovi Kuzminovi
<< predchádzajúci článok
Prokurátor vydal pokyn na opätovné obvinenie piatich zo siedmich osôb v kauze Gorila