Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

06. februára 2021

Kokosový olej v domácnosti dokáže malé zázraky!O tom, že je kokosový olej výživový fenomén dnešnej doby, nie je vôbec pochýb.Zdieľať
Kokosový olej v domácnosti dokáže malé zázraky!

Čo všetko ale zvládne v domácnosti?

Superzdravý, neprepaluje sa, pomáha znižovať hladinu cholesterolu aj brušnú pneumatiku a natiera sa pokojne aj na tvár a telo..

Ale pozrite si pár rád ako ho využiť aj v domácnosti

Dokonalý nábytok
Už máte dosť chémie, ktorú pravidelne používate na čistenie a leštenie nábytku? Nabudúce ako skvelú a navyše ekologickú leštičku použite kokosový olej! Môžete ho aplikovať na drevo, žulové alebo kovové povrchy, ktoré skvele vyčistí a navyše dokáže aj zakryť rôzne škrabance a odreniny. Nábytok bude čistý a zachová si žiarivý vzhľad. Navyše sa na neho bude ďaleko menej usadzovať prach

Posvieťte si s ním
Kokosový olej sa dá dobre spaľovať, bez toho, aby do ovzdušia uvoľňoval nepriaznivé látky. Môžete si z neho vyrobiť ekologické sviečky. Stačí do prázdnych nádobiek (pohárov, keramických misiek …) umiestniť knôt, zaliať kokosovým olejom a nechať stuhnúť. Potom už si len zapálite svoje kokosové svetielko.

Vyrobte si zdravú zubnú pastu
Z kokosového oleja si môžete vyrobiť skvelú domácu zubnú pastu s antibakteriálnymi a bieliacimi účinkami navyše.. Na prípravu domácej zubnej pasty budete potrebovať kokosový olej a jedlú sódu v rovnakom pomere, do tejto zmesi pridajte niekoľko kvapiek mätového vonného oleja, a je to.

Domáci prací prášok
Prostriedok vyrobíte kombináciou kokosového oleja, lúhu, vody a esenciálnych olejov podľa vášho vkusu a výberu. Všetko zmiešate a vytvoríte mydlovú tekutinu, ktorú môžete použiť na pranie.

Zatočí s hrdzou
Korózia je niečo, čomu neunikne kov, ak sa o neho nestaráte. Skúsiť to môžete s kokosovým olejom. Aplikujte kokosový olej na kovové predmety, ktoré sú náchylné k vzniku korózie, ako je potrebný exteriérový kovový nábytok. Uvidíte, ako ho účinne ochráni pred hrdzou. Naneste jednoducho tenkú vrstvu čistého oleja a nechajte ho pôsobiť po dobu 1-2 hodín. Potom olej zotrite či plochu umyte, rozdiel by mal byť hneď viditeľný.

Odstráni žuvačky
Podarilo sa niekomu z členov vašej domácnosti prilepiť žuvačku na najmenej vhodné miesto? Na sedačku, do koberca, do vlasov alebo na drahý nábytok? Než siahnete po chémii alebo mechanickej škrabke, ktorou miesto môžete nenávratne zničiť, skúste použiť kokosový olej. Ten naneste na postihnuté miesto, kde spôsobí rozpustenie žuvačky. Ľahko ju potom odstránite, bez toho aby došlo k zmene farby oblečenia či vzniku škvŕn.

Poslúži pri kúpeli
Pripravte si teplý kúpeľ, do vody pridajte ¼ šálky soli do kúpeľa a ¼ šálky kokosového oleja a relaxujte. Zmes si môžete aj krásne ovoňať, keď pridáte 1-2 kvapky obľúbeného vonného oleja.Taká kúpeľ vás zbaví toxínov a budete mať krásne hydratovanú a vláčnu pokožku.

Zvládne aj topánky
Máte kožené topánky a chcete, aby vám vydržali krásne, lesklé, nepriepustné a bez prasklín? Choďte na to s kokosovým olejom. Naneste na kožené topánky malé množstvo kokosového oleja, ktorý im dodá lesk a zamaskuje škvrny, takže budú vyzerať znovu ako nové.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Projekt Populair upozorňuje športovcov, mali by pred svojimi aktivitami zvažovať aj kvalitu ovzdušia (31. 1. 2021)
 Čo robiť keď vás trápi bolesť chrbta? (30. 1. 2021)
 Akné vyhojí repík, zelený čaj, žihľava či skorocel (30. 1. 2021)
 Radíme: Vlašský olej podporuje telo, myseľ, trávenie a tiež chudnutie! (26. 1. 2021)
 Nejete sušené ovocie kvôli kalóriám? Odborníci upozorňujú na niekoľko jeho výhod (4. 1. 2021)
 Radíme: Pri chudnutí si treba stanoviť cieľ a nehladovať (28. 12. 2020)
 Neobyčajné využitie obyčajných vatových tyčiniek do uší (25. 10. 2020)
 Zubná pasta nielen na čistenie zubov: 10 ďalších spôsobov, ako ju možno použiť! (25. 10. 2020)
 Objavte blahodarné účinky gaštanov. Liečia ekzémy i boľavé kĺby! (17. 10. 2020)
 Máte vo zvyku spať s mobilným telefónom na nočnom stolíku? Zabudnite na to! (17. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Miro Žbirka pripravuje so synom Davidom Rozhovory cez La Manche
<< predchádzajúci článok
Z. Smatanová: Ilustrovanie ma zachránilo najmä po psychickej stránke