Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. januára 2021

Konflikt s Matovičom zrejme urýchlil Remišovej sťahovanie z úradu vlády. Mstí sa jej premiér za kritiku plošného testovania?Rozhodnutie vicepremiérky a ministerky pre regionálny rozvoj Veroniky Remišovej (Zdieľať
veronika remisova igor matovic 676x470 26.1.2021  - Rozhodnutie vicepremiérky a ministerky pre regionálny rozvoj Veroniky Remišovej (Za ľudí) nepodporiť pri hlasovaní vo vláde plošné testovanie s veľkou pravdepodobnosťou urýchlilo jej sťahovanie z budovy Úradu vlády SR, ktorá je sídlom premiéra.


Už dva dni potom, čo sa líderka strany Za ľudí ako jediná v hlasovaní postavila proti premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO), ju úrad vlády upozornil, že sa má do konca júna vysťahovať z budovy.

 

 

Remišová kritizovala Matoviča


Remišovej ministerstvo má nájomnú zmluvu s úradom vlády len do konca júna tohto roku a upozornenie na jej ukončenie zrejme nie je úradné oznámenie, ktoré prišlo zhodou okolností práve v čase nezhôd medzi lídrami najväčšej a najmenšej vládnej strany. Informuje o tom Denník N.

Remišová v pondelok 18. januára pre uvedený denník skonštatovala, že jej strana už žiadne plošné testovanie v budúcnosti nepodporí. Spomenula tiež, že vláda do debaty o testovaní nezapojila odborníkov.

„Pri takto dôležitom dokumente by som uvítala zapojenie odborníkov aj počas rokovania vlády, aby s nimi mohla diskutovať vláda ako celok. Tento postup som aj navrhovala,” uviedla. Remišová tiež povedala, že Matovič by mal zmeniť komunikáciu a vytvoriť si špeciálny tím.

 

 

Hádka na rokovaní koaličnej rady


V ten deň sa konala aj koaličná rada štyroch vládnych strán. Podľa informácií spomínaného denníka na nej pre plošné testovanie vypukol konflikt. Premiér počas nej obviňoval Remišovú a vicepremiéra a predsedu SaS Richarda Sulíka a na rokovaní prepukla hádka.

Hneď v nasledujúci deň v utorok 19. januára dostalo ministerstvo regionálneho rozvoja list od vedúceho Úradu vlády SR Júliusa Jakaba. Okrem sumarizácie údajov o prenájme je v ňom upozornenie, aby Remišová do 30. júna odovzdala priestory.

Na zvláštne sťahovanie Remišovej ako prvý upozornil web ereport.sk. „Nebudeme to komentovať. Dlhodobo hľadáme nové priestory, do ktorých chceme presťahovať ministerstvo,“ odpísal tlačový odbor Remišovej.


Zdroj: Webnoviny.sk - Konflikt s Matovičom zrejme urýchlil Remišovej sťahovanie z úradu vlády. Mstí sa jej premiér za kritiku plošného testovania? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič sa mal vyhrážať pádom vlády, ak SaS nesplní to, čo napísal v statuse na Facebooku (18. 1. 2021)
 Lavrík a predstavitelia kultúrnej obce napísali premiérovi list, upozorňujú ho najmä na jeho komunikačný štýl (15. 1. 2021)
 Muž sa Matovičovi vyhrážal zabitím a odrezaním hlavy, polícia začala trestné stíhanie (15. 1. 2021)
 Matovič sa vzdá svojho magisterského titulu vtedy, ak tak urobí minister školstva (11. 1. 2021)
 Študentská rada vysokých škôl vyzvala premiéra, aby sa vzdal titulu (11. 1. 2021)
 Fico vyzval premiéra I. Matoviča, aby podal demisiu (17. 12. 2020)
 Matovič by mal zlepšiť komunikáciu, politologička označila konflikt s Čaputovou za „bizár“ (13. 12. 2020)
 Igor Matovič je veľmi vzťahovačný, Richard Sulík priznal zlé vzťahy v koalícii (6. 12. 2020)
 Matovič nemá viac síl a chuť pokračovať, v statuse spomína Sulíka aj „podpichy pod rebro“ (24. 11. 2020)
 Matovič sa vyhráža odchodom z koalície, počul o dohodách s „mafiou“ (23. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Byť fit nielen v januári. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí zákazníkom, ako sa stravovať zdravo po celý rok
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 1590 prípadov, počet úmrtí sa zvýšil o 192