Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

17. februára 2020

Lyžiarskemu stredisku v Pyrenejách chýbal sneh, tak si ho nechali navoziť vrtuľníkmi (video)Francúzske lyžiarske stredisko si nechalo na svoje suché svahy priviezť sneh vrtuľníkmi. Svahy bez snehu sú dôsledkom mierneho počasia, pre ktoré hrozilo, že stredisko Luchon-Superbagneres bude musieť ...Zdieľať
francuzska zjazdovka 676x335 17.2.2020  - Francúzske lyžiarske stredisko si nechalo na svoje suché svahy priviezť sneh vrtuľníkmi. Svahy bez snehu sú dôsledkom mierneho počasia, pre ktoré hrozilo, že stredisko Luchon-Superbagneres bude musieť zavrieť. Rezort ležiaci v Pyrenejach preto zabezpečil, aby vrtuľníky zhodili na svahy približne 50 ton snehu.


Ten priviezli z vyšších horských oblastí a pozhadzovali ho na svahy pre začiatočníkov a deti. Teploty v Pyrenejach v týchto dňoch presiahli desať stupňov Celzia a zanechali tak lyžiarske svahy bez snehovej pokrývky. Mierne počasie a nedostatok snehu počas zimy spájajú meteorológovia s klimatickými zmenami.

S cieľom udržať stredisko Luchon-Superbagneres otvorené sa miestne úrady rozhodli pre takéto netradičné riešenie, ktoré stálo viac než 5 000 eur. Šéf miestnej rady Hervé Pounau však vyjadril presvedčenie, že sa táto investícia oplatila. Školské prázdniny vo februári a v marci bývajú totiž pre francúzske lyžiarske strediská najrušnejším obdobím roka.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Lyžiarskemu stredisku v Pyrenejách chýbal sneh, tak si ho nechali navoziť vrtuľníkmi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Airbus predstavil lietadlo budúcnosti MAVERIC. Vyzerá ako veľké rogalo a usporí až pätinu paliva
<< predchádzajúci článok
Video: Toto tu ešte nebolo! Mafia Corner a repujúci politici v spoločnej skladbe.

Lyžiarskemu stredisku v Pyrenejách chýbal sneh, tak si ho nechali navoziť vrtuľníkmi (video) - diskusné fórum čitateľov