Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2024

Ministerka Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu, kritizuje MilanováMartina Šimkovičová (nominantka SNS) nemá na poste ministerky kultúry čo hľadať. Uviedlo to hnutie Slovensko s ...Zdieľať
natalia milanova 676x451 12.2.2024  - Martina Šimkovičová (nominantka SNS) nemá na poste ministerky kultúry čo hľadať. Uviedlo to hnutie Slovensko s tým, že neotvorenie mimoriadnej schôdze na jej odvolanie z funkcie ich neprekvapilo. „Odvolanie hviezdy dezinformačnej scény Šimkovičovej však podporíme pri najbližšej príležitosti," vyhlásilo hnutie.

Zahraničná cesta ŠimkovičovejBývalá ministerka kultúry Natália Milanová (hnutie Slovensko) uviedla, že vedeli, že sa schôdza neotvorí a že ministerka kultúry je v zahraničí na konferencii v Abu Dhabi, ktorá sa koná od 13. do 15. februára.

„Nevieme síce, prečo jej zahraničná cesta trvá až do 17.2., ale to nám určite ozrejmí sama po návrate. My jej dovtedy zaželáme láskyplného Valentína za peniaze nás všetkých," doplnila Milanová a pokračovala s tým, že Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu.

100 dní ministerky vo funkcii


Taktiež avizované zmeny ako rozdelenie RTVS, zlúčenie verejnoprávnych fondov AVF, FPU a Kultminor sú podľa nej čiste účelové.

„Obnovenie spolupráce s Ruskom a Bieloruskom, ktorú sme zakázali, zrušenie verejných vypočutí na posty riaditeľov a riaditeliek organizácií, zrušenie dotačnej schémy na boj proti dezinformáciám, status podnecujúci nenávisť, to je len zlomok zla, ktoré stihla za tých necelých 100 dní napáchať," doplnila Milanová.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš je presvedčený, že ministerka kultúry je ukážkou nekompetentnosti ministrov vlády Roberta Fica (Smer-SD). „Pani Šimkovičová robí hanbu a devastuje kultúru od prvého dňa od nástupu do funkcie. Správa sa ako autokrat, stihla nám urobiť medzinárodnú hanbu v Česku aj v Rakúsku, naďalej konšpiruje v dezinformačných médiách. Toto si naša kultúra rozhodne nezaslúži," uzavrel Šipoš.


Zdroj: SITA.sk - Ministerka Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu, kritizuje Milanová © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Oproti Milanovej je Šimkovičová hviezdou, obhajuje ministerku kultúry Šutaj Eštok (11. 2. 2024)
 Mimoriadna schôdza k odvolaniu ministerky kultúry Šimkovičovej z funkcie bude v pondelok (9. 2. 2024)
 Nadácia Milana Šimečku pozýva ministerku Šimkovičovú na ich podujatia a aktivity, zabudla ich spomenúť pri vymenúvaní dotácií (8. 2. 2024)
 Premiér Fico plne podporuje ministerku Šimkovičovú, osobne sa chce zapojiť do „súboja“ proti jej prípadnému odvolávaniu z funkcie (8. 2. 2024)
 Šimkovičová: Musíme zvýšiť kontrolu verejnoprávnych umeleckých fondov (7. 2. 2024)
 Progresívne Slovensko vraví, že za nedostatkom podpisov na zvolanie schôdze o odvolaní ministerky Šimkovičovej je administratívny omyl. (5. 2. 2024)
 SaS s PS podajú návrh na odvolanie ministerky kultúry M. Šimkovičovej (24. 1. 2024)nasledujúci článok >>
Nebezpečné zmeny vo verejnom obstarávaní chce vláda pretlačiť dvoma novelami, upozorňuje Šimečka
<< predchádzajúci článok
Ukrajinská protivzdušná obrana zničila 14 dronov, v Dnipropetrovskej oblasti spôsobili ruské útoky požiar