Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. februára 2024

Ukrajinská protivzdušná obrana zničila 14 dronov, v Dnipropetrovskej oblasti spôsobili ruské útoky požiarUkrajinská protivzdušná obrana zničila 14 zo 17 dronov, ktorými Rusko v noci útočilo na Ukrajinu. Tiež zlikvidovala jednu strelu s plochou dráhou letu Ch-59. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent s ...Zdieľať
russia_ukraine_war_64283 676x451 12.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská protivzdušná obrana zničila 14 zo 17 dronov, ktorými Rusko v noci útočilo na Ukrajinu. Tiež zlikvidovala jednu strelu s plochou dráhou letu Ch-59. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent s odvolaním sa na ukrajinské vzdušné sily.


Ruské sily vyslali drony od mesta Primorsko-Achtarsk v Rusku, zatiaľ čo spomenutú strelu z okupovanej Záporožskej oblasti. Ruské sily tiež útočili strelami S-300, ktoré odpálili z Belgorodskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinská obrana zneškodnila spomenuté zbrane nad Vinnyckou, Kirovohradskou, Mykolajivskou, Chmeľnyckou, Dnipropetrovskou a Záporožskou oblasťou. V Pavlohrade v Dnipropetrovskej oblasti nočné útoky dronmi spôsobili požiar v energetickom zariadení, informoval tamojší gubernátor Serhij Lysak.

Požiar sa podarilo uhasiť. Bez elektriny však skončilo zhruba 29-tisíc odberateľov, zatiaľ čo 10-tisíc je bez vody. S príchodom zimy sa zintenzívnili ruské vzdušné útoky na Ukrajinu.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská protivzdušná obrana zničila 14 dronov, v Dnipropetrovskej oblasti spôsobili ruské útoky požiar © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerka Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu, kritizuje Milanová
<< predchádzajúci článok
Hlasovanie o Šimkovičovej je vizitkou vládnej koalície a ich novej politickej kultúry, hovorí Holečková