Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. apríla 2020

Na východe Slovenska sú desiatky nakazených Rómov, päť osád na Spiši je v karanténeVláda sa rozhodla v súvislosti so zastavením šírenia koronavírusu uzavrieť päť osád v okrese Spišská Nova Ves. Na brífingu po zasadnutí krízového štábu v Krompachoch o tom ...Zdieľať
vz6_5286 1 676x380 9.4.2020  - Vláda sa rozhodla v súvislosti so zastavením šírenia koronavírusu uzavrieť päť osád v okrese Spišská Nova Ves. Na brífingu po zasadnutí krízového štábu v Krompachoch o tom informovali premiér Igor Matovič a hlavný hygienik SR Ján Mikas.


„Týka sa to mesta Krompachy, konkrétne sú tu tri lokality, v ktorých sú pozitívne testovaní a potom sa to týka dvoch blízkych obcí Bystrany a Žehra. Čiže päť lokalít, kde sú pozitívne testovaní ľudia na ochorenie COVID-19,“ uviedol premiér.

Ako ďalej informoval Mikas, zvažovali aj možnosť dávať do karantény len osoby, u ktorých sa potvrdil tento vírus, avšak po zvážení miestnych podmienok a zvyklostí sa rozhodli pre uzatvorenie osád. „Budeme ďalej monitorovať epidemiologickú situáciu a v prípade, že by sa zhoršil stav, niekoho z týchto osád sa samozrejme zabezpečí adekvátna zdravotná starostlivosť,“ dodal Mikas.S testovaním v marginalizovaných rómskych komunitách začali v piatok 3. apríla v obci Jarovnice v okrese Sabinov. Testovanie zabezpečujú Ozbrojené sily (OS) SR v spolupráci so štátnou príspevkovou organizáciou Ministerstva zdravotníctva SR Zdravé regióny. Zatiaľ otestovali 33 osád, na čom pracovali štyri odberové tímy. Zostáva ešte viac ako tisíc osád. V osadách testovali len tých ľudí, ktorí prišli zo zahraničia.

 

 
Zdroj: Webnoviny.sk - Na východe Slovenska sú desiatky nakazených Rómov, päť osád na Spiši je v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 19 nakazených, Matovič uzavrel päť rómskych osád a počet obetí v Česku prekročil stovku (online) (9. 4. 2020)
 Matovič vrátil úder Sulíkovi, ale v statuse aj klamal (8. 4. 2020)
 Po členovi komunistickej strany Číny sa zľahla zem potom, čo skritizoval vládne kroky v boji proti epidémii (8. 4. 2020)
 Britský premiér Johnson ostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti, jeho zdravotný stav sa nelepší (8. 4. 2020)
 Trump hrozí stopnutím platieb pre zdravotnícku organizáciu a malým firmám chce dať miliardy dolárov (8. 4. 2020)
 Koronavírus rozdelil Európsku úniu: Taliansko chce využiť všetku ekonomickú silu, ale Nemecko je proti (8. 4. 2020)
 Koronavírus: Nórsko chce 20. apríla otvoriť škôlky a 27. nižšie ročníky ZŠ (8. 4. 2020)
 Koronavírus: Počet nakazených na Slovensku stúpol o 101, Sulík sa pre zákaz vychádzania "pochytil" s Matovičom (online) (8. 4. 2020)
 Mobilné dáta sa musia aj počas koronakrízy využívať s pravidlami Európskej únie (8. 4. 2020)
 „Syn Božej hlavy“ spojil koronavírus a 5G siete, youtube bude mazať konšpirácie (8. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 19 nakazených, Matovič uzavrel päť rómskych osád a počet obetí v Česku prekročil stovku (online)
<< predchádzajúci článok
Francúzska ekonomika sa dostala do recesie, vláda prijala balík záchranných ekonomických opatrení

Na východe Slovenska sú desiatky nakazených Rómov, päť osád na Spiši je v karanténe - diskusné fórum čitateľov