Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. apríla 2006

Na znižovanie daní a odvodov je priestorAj pri znižovaní priamych daní alebo odvodov je možné naplniť štátny rozpočet, povedal v relácii Slovenskej televízie (STV) O 5 minút 12 poslanec SDKÚ-DS Stanislav Janiš. Dodal, že v roku 2010 by ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. apríla (WN/SITA) - Aj pri znižovaní priamych daní alebo odvodov je možné naplniť štátny rozpočet, povedal v relácii Slovenskej televízie (STV) O 5 minút 12 poslanec SDKÚ-DS Stanislav Janiš. Dodal, že v roku 2010 by mohli byť priame dane na úrovni 15 percent, alebo o štyri percentná nižšie odvody.

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Minárik tvrdí, že 14 až 15-percentná daň by bola pre štát únosná, pretože tu sa znižuje riziko daňových únikov, nakoľko podnikateľom sa neoplatí klamať, resp. si dať robiť drahé kreatívne účtovníctvo. Na zníženie daní či odvodov sa podľa Minárika dá vytvoriť priestor aj znižovaním výdavkov štátu. Podľa neho by sa odvody mohli znížiť o šesť percent na strane zamestnávateľov a o jedno percento na strane zamestnancov.

Podľa Janiša nie je podstatné, či daň bude 14 alebo 15-percentná, podstatné je, aby zostala rovná daň a nerobilo sa tu viacero daňových základov a nekomplikoval sa daňový systém. Rovná daň je výhodou Slovenska a "daňové harakiri by bol návrat k tomu, čo už je prekonané," dodal Janiš.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Osemnásť mŕtvych pri útoku LTTE na Karunovu frakciu
<< predchádzajúci článok
Štyria ľudia zahynuli v Taliansku pri zosuvoch pôdy

Na znižovanie daní a odvodov je priestor - diskusné fórum čitateľov