Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. mája 2006

Skončila plánovaná odstávka 1. bloku JE V1Po 29 dňoch sa v sobotu skončila na 1. bloku jadrovej elektrárne (JE) V1 v Jaslovských Bohuniciach plánovaná odstávka na výmenu paliva. Ako informoval hovorca spoločnosti GovCo, a.s. Dobroslav Dobák, ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. mája (WN/SITA) - Po 29 dňoch sa v sobotu skončila na 1. bloku jadrovej elektrárne (JE) V1 v Jaslovských Bohuniciach plánovaná odstávka na výmenu paliva. Ako informoval hovorca spoločnosti GovCo, a.s. Dobroslav Dobák, uvedením do prevádzky začala na 1. bloku JE V1 posledná palivová kampaň pred jeho predčasným odstavením na konci tohto roka. Druhý blok elektrárne má ukončiť prevádzku v roku 2008. Európska únia vytvorila Medzinárodný fond na podporu odstavenia blokov jadrovej elektrárne V1, ktorý sčasti zaplatí projekty súvisiace hlavne s prípravou jej odstavenia.
Ako ďalej spresnil D. Dobák, v rámci odstávky z plánovaných činností v jadrovej časti elektrárne údržbársky personál vykonal generálnu opravu jedného hlavného cirkulačného čerpadla, bežné opravy poistných ventilov kompenzátora objemu, vzduchotechniky, vnútorné kontroly jedného parogenerátora. V sekundárnej a elektro časti sa realizovali opravy turbogenerátorov, hlavných kondenzátorov, dieselgenerátorov, generátorov, 6 a 0,4 kV rozvádzačov, transformátorov, 220 kV rozvodne a ďalších zariadení.

Od 1. apríla je jadrová elektráreň V1 súčasťou novej spoločnosti GovCo, ktorá má pôsobnosť v lokalite Bohunice. Spoločnosť GovCo, a.s. prevzala zodpovednosť za prevádzkovanie jadrovej elektrárne V1, za vyraďovanie jadrovoenergetických zariadení, za zaobchádzanie s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoreným jadrovým palivom.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľsko kritizuje Nemecko za plynovod cez Baltské more
<< predchádzajúci článok
Hladina Moravy v Kopčanoch dosiahla 510 cm

Skončila plánovaná odstávka 1. bloku JE V1 - diskusné fórum čitateľov

rozdiely medzi VVER1.5. 16:46:37