Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. apríla 2006

Podnikateľský dom umožní malým podnikateľom ľahší začiatokKOMÁROVCE/KOŠICE 28. apríla (WN/SITA) – Združenie obcí údolia Kaňapty buduje Podnikateľský dom, ktorý bude slúžiť malým podnikateľom z tohto mikroregiónu. Na dnešnom slávnostnom položení základného kameňa sa zúčastnil ...Zdieľať

KOMÁROVCE/KOŠICE 28. apríla (WN/SITA) – Združenie obcí údolia Kaňapty buduje Podnikateľský dom, ktorý bude slúžiť malým podnikateľom z tohto mikroregiónu. Na dnešnom slávnostnom položení základného kameňa sa zúčastnil minister výstavby a regionálneho rozvoja László Gyurovszky, predstavitelia partnerského mikroregiónu z maďarského mestečka Encs a starostovia obcí združenia. "Je to príklad aktívnej cezhraničnej spolupráce maďarských a slovenských mikroregiónov a ich podnikateľských subjektov. Je to príležitosť na oživenie podnikateľského sektora v regióne, ktorý je v tesnom susedstve spoločnosti U.S. Steel Košice a Priemyselného parku Kechnec,“ povedal Gyurovszky. Ako uviedol starosta obce Komárovce a predseda združenia Alexander Szaniszló, dom dáva šancu tunajším obyvateľom začať podnikať v inkubátorových podmienkach a vytvára predpoklady na zníženie nezamestnanosti.

Náklady na výstavbu presiahnu 12,3 milióna korún, z ktorých 75 percent poskytol fond Phare, päť percent dalo združenie a 20 percent získalo združenie zo štátneho rozpočtu. Stavbu majú ukončiť v septembri. Okrem 14 kancelárií v ňom bude aj menšia sála vhodná na prezentácie či malé kongresy.

Ako informoval Szaniszló, impulzom bolo vybudovanie podobného domu, ktorý v maďarskom Encs zriadilo združenie na rozvoj AT ÖS. Rovnaký dom s Moldave nad Bodvou stavia Združenie obcí údolia Bodvy. ,,Našou snahou je, aby tieto tri domy spoločne kooperovali a koordinovali svoju činnosť. V našom dome poskytneme priestory v prvom rade pre našich podnikateľov," dodal. Podľa vyjadrenia koordinátora projektu Romana Kardoša podnikatelia tu nájdu okrem priestorov za prijateľné ceny aj poradenské a konzultačné služby ekonomického i právneho charakteru. Dodal, že už teraz je veľký záujem o tieto priestory a neočakávajú problémy s ich prenájmom.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Washington zverejnil správu o stave terorizmu vo svete
<< predchádzajúci článok
Neznášate svojho šéfa? Využite služby fackovacieho panáka

Podnikateľský dom umožní malým podnikateľom ľahší začiatok - diskusné fórum čitateľov