Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. marca 2020

Nákupná panika v obchodoch v treťom marcovom týždni ustala, výrazný prepad tržieb zaznamenali drogérieV treťom marcovom týždni od 16. do 22. marca spomalil rast tržieb v slovenských obchodoch oproti predchádzajúcemu roku na 14 % a nákupná panika tak ustala. Vyplýva to z najaktuálnejších výsledkov ...Zdieľať
kosik 676x451 29.3.2020 - V treťom marcovom týždni od 16. do 22. marca spomalil rast tržieb v slovenských obchodoch oproti predchádzajúcemu roku na 14 % a nákupná panika tak ustala. Vyplýva to z najaktuálnejších výsledkov maloobchodného auditu spoločnosti Nielsen.


"Tretí marcový týždeň sa síce rast tržieb už spomalil na 14 %, avšak stále nedosahuje tempo rastu týždenných obratov pred vypuknutím nákupnej horúčky vplyvom pandémie COVID-19," agentúru SITA o tom informovala z marketingového oddelenia spoločnosti Nielsen pre SR a ČR Mária Hukelová.

Predchádzajúci týždeň, teda druhý marcový týždeň, bol pritom rekordný z pohľadu obratu aj tempa rastu obratu.

"Tržby v tomto týždni presiahli výškou aj predveľkonočný týždeň. Zaujímavý je preto v treťom marcovom týždni pohľad na výrazný prepad tržieb v drogériách, ktoré zaznamenali v druhom marcovom týždni extrémny nárast o takmer 60 % oproti minulému roku, avšak v treťom týždni už boli slovenskí spotrebitelia dostatočne zásobení, a tak sa obrat drogérií dostal dokonca do mierneho poklesu o -0,1 % oproti rovnakému týždňu minulého roka," dodala Hukelová.

Spoločnosť Nielsen čerpala informácie z obchodných reťazcov Tesco, Kaufland, Billa, Terno, Fresh Supermarkets, Moja Samoška, Kraj a v drogériách 101 drogerie, dm drogerie a Teta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nákupná panika v obchodoch v treťom marcovom týždni ustala, výrazný prepad tržieb zaznamenali drogérie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prezident Donald Trump nedá New York do karantény, podľa neho to nebude potrebné (29. 3. 2020)
 Matovič predstavil sedem opatrení, nazvali ich „Prvá pomoc zamestnancom, firmám a SZČO“ (29. 3. 2020)
 Koronavírus: Nakazených na Slovensku je cez 300. Podnikatelia a živnostníci už vedia, ako im štát (ne)pomôže (online) (29. 3. 2020)
 Ľudia lepšie znášajúci neistotu sa menej boja koronavírusu, zistili košickí psychológovia (28. 3. 2020)
 Opatrenia vlády sú podľa Žigu chaotické, Mikulec vyzýva ľudí na ich dodržiavanie (28. 3. 2020)
 Nové opatrenie vlády: Matovičova vláda zmierňuje opatrenia. Otvorených bude viac obchodov, ale sprísnia sa pravidlá (28. 3. 2020)
 Bratislava odmieta kritiku Transparency, pri obstarávaní rúšok zlyhal štát (28. 3. 2020)
 Hviezda Juventusu Dybala mala pre koronavírus problémy s dýchaním, cíti sa už oveľa lepšie (28. 3. 2020)
 Koronavírus (online): Na Slovensku máme 293 prípadov, Matovič otvára niektoré obchody. Počet obetí v Británii prekročil tisícku (28. 3. 2020)
 Na boj s koronavírusom prispeli aj tenisové hviezdy, Djokovič poďakoval Číne (28. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Alianciu moderných obchodníkov mrzí, že s nimi vláda o opatreniach v obchodoch nekomunikuje
<< predchádzajúci článok
V minulom volebnom období schválil parlament viac ako štyristo zákonov, ten posledný tesne pred voľbami

Nákupná panika v obchodoch v treťom marcovom týždni ustala, výrazný prepad tržieb zaznamenali drogérie - diskusné fórum čitateľov