Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. októbra 2020

Neschopnosť a totálne zlyhanie, Dobrá voľba sa ostro pustila do Matoviča pre celoplošné testovanieStrana Dobrá voľba viní premiéra Igora Matoviča z desiatich závažných ...Zdieľať
l97a1091 676x451 30.10.2020  - Strana Dobrá voľba viní premiéra Igora Matoviča z desiatich závažných skutkov v boji s pandémiou koronavírusu. Väčšina z nich súvisí s nepripravenosťou celoplošného testovania. Konštatovala to v piatok hovorkyňa strany Martina Šoltésová.


Dobrá voľba zároveň vyzýva vládu, aby netrestala občanov za zlyhanie a nepripravenosť celoplošného testovania. "Dennodenne sme svedkami stupňujúcich sa vyhrážok, osočovania a ponižovania vlastných občanov, vlastného národa. Pritom za súčasný chaos a napätie v spoločnosti je zodpovedný práve Igor Matovič," uviedla strana v stanovisku.

Dobrá voľba verejne viní premiéra Matoviča, že ako laik sám bez odbornej spôsobilosti a nezodpovedne rozhodol o plošnom testovaní občanov Slovenska bez toho, aby celú svoju megalomanskú akciu vopred konzultoval s vedeckými kapacitami a odborníkmi a zodpovedne zvážil všetky jej riziká a prínosy.

Samé polopravdy a klamstvá


Igor Matovič podľa Dobrej voľby vytvoril absolútne neprimeraný tlak na hlavného hygienika, zdravotníkov, pandemickú komisiu, krízový štát, mestá a obce, ktorí sa o zámere celoplošného testovania dozvedeli až z jeho tlačovej konferencie.

"Tiež viníme premiéra z úmyselného šírenia poloprávd a klamstiev v súvislosti s výpovednou hodnotou testov, ktoré majú byť použité v nasledujúcich dňoch," doplnila strana.

Strana zároveň viní premiéra aj zo zlej a zmätočnej prípravy plošného testovania občanov, zo slabej a chaotickej informovanosti verejnosti o celoplošnom testovaní a následných krokoch, z verejného mediálneho pranierovania a osočovania mnohých poctivých odborníkov či za vedomú prípravu a manipuláciu pri nákupe rýchlotestov v prospech vopred známeho úspešného účastníka obstarávania testov.

Ľudia nesmú doplácať na niečiu neschopnosť


Dobrá voľba preto vyzýva vládu, aby zvýšila testovacie kapacity štátu na 30-tisíc PCR denne. Vytvorila mobilné testovacie jednotky, ktoré budú dostupné v najviac postihnutých regiónoch, zabezpečila materiálne rýchlotestami nemocnice a pohotovosti, kde chýbajú či zabezpečila týždenné preventívne testovanie v domovov sociálnych služieb a zdravotníckych zariadeniach v zmysle odporúčania EK.

Zároveň, aby vytvorila jedno funkčné call centrum, zvýšila kapacity efektívneho trasovania na základe výsledkov PCR testov a okamžite spustila aplikáciu ekarantena.

"Keď už ste sa ako premiér bezhlavo vrhli do zbytočného celoplošného testovania, ktoré je zároveň absolútne nepripravené, tak vás vyzývame, aby ste od pondelka nelimitovali ľudí, ktorých ani nedokážete otestovať v tom, aby mohli ísť do práce alebo zaviesť svoje deti do školy. Nie je možné, aby ľudia doplácali na vašu neschopnosť a totálne zlyhanie," dodala strana Dobrá voľba.

 

 

 
Zdroj: Webnoviny.sk - Neschopnosť a totálne zlyhanie, Dobrá voľba sa ostro pustila do Matoviča pre celoplošné testovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na veľký záujem o pretestovanie bude vláda reagovať, vyhlásil Naď a priznal, že ho prezidentka sklamala (30. 10. 2020)
 Justičná stráž otestuje svojich zamestnancov i sudcov, prítomnosť COVID-19 budú hľadať aj u väzňov (30. 10. 2020)
 Pri celoplošnom testovaní pomôžu aj desiatky hasičov, budú nasadení ako strategická záloha (30. 10. 2020)
 Celoplošné testovanie je pripravené na 60 percent, Čaputová bude žiadať od Matoviča zmeny (video) (30. 10. 2020)
 Prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala vládu, aby upustila od sankcií za neúčasť na plošnom testovaní. Matovič potvrdil slová prezidentky, že zdravotníkov je stále nedostatok. (30. 10. 2020)
 Matovič povedal, že ak zdravotníci neprídu do odberných miest, budú musieť nechať zatvorené obchody a prevádzky ďalší týždeň až dva. (30. 10. 2020)
 Zamestnanci ministerstva vnútra začnú s testovaním na COVID-19 o deň skôr, ako zvyšok Slovenska (30. 10. 2020)
 Von der Leyenová podporila hromadné testovanie (30. 10. 2020)
 Armáda má pred celoplošným testovaním takmer 300 nakazených vojakov. Do terénu pošleme len negatívnych, uisťuje Naď (29. 10. 2020)
 Matovič láka zdravotníkov na celoplošné testovanie, za víkend môžu získať vysoký príplatok (video) (29. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Leyenová podporila hromadné testovanie národov, lídri krajín EÚ sú za zachovanie otvorených hraníc
<< predchádzajúci článok
Veriacim na Slovensku začína pôst za odvrátenie pandémie, biskupi pozývajú aj na spoločnú modlitbu

Neschopnosť a totálne zlyhanie, Dobrá voľba sa ostro pustila do Matoviča pre celoplošné testovanie - diskusné fórum čitateľov