Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. októbra 2020

Justičná stráž otestuje svojich zamestnancov i sudcov, prítomnosť COVID-19 budú hľadať aj u väzňovZbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) v rámci plošného testovania vo vlastnej réžii otestuje príslušníkov a ...Zdieľať
zbor vazenskej a justicnej straze 676x379 30.10.2020  - Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) v rámci plošného testovania vo vlastnej réžii otestuje príslušníkov a zamestnancov zboru, ale aj personál Ministerstva spravodlivosti SR, zamestnancov Súdnej rady SR, Centra právnej pomoci, personál Ústavného súdu SR, Najvyššieho súdu SR, ostatných všeobecných súdov a členov ich domácností.


Ako ďalej informovala hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská, otestovaní budú aj obvinení a odsúdení v zariadeniach zboru.

„Priebeh testovania zabezpečuje zbor vlastným zdravotníckym a ostatným personálom,“ povedala hovorkyňa.

Všetky testy aj certifikáty majú zabezpečené


Kacvinská doplnila, že ZVJS si pre testovanie zabezpečil potrebné testy, certifikáty a rovnako ochranné prostriedky nevyhnutné na testovanie, pričom bolo do jednotlivých organizačných zložiek zboru distribuovaných celkovo 50-tisíc antigénových testov a certifikátov.

„Podľa nariadenia vlády SR je zbor subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní ‚Spoločná zodpovednosť‘, a teda je oprávnený vykonať testovanie všetkým spomínaným skupinám osôb a rovnako im vydať certifikát oficiálne schválený Ministerstvom zdravotníctva SR,“ dodala hovorkyňa.

Celoplošné testovanie Slovákov


Plošné testovanie obyvateľstva SR na koronavírus sa uskutoční v sobotu 31. októbra a v nedeľu 1. novembra.

Testovanie organizujú Ozbrojené sily SR (OS SR) v rámci operácie Spoločná zodpovednosť.Zdroj: Webnoviny.sk - Justičná stráž otestuje svojich zamestnancov i sudcov, prítomnosť COVID-19 budú hľadať aj u väzňov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útočník z Nice len prednedávnom pricestoval z Tuniska, Macron nariadil prísnejšiu ochranu kostolov
<< predchádzajúci článok
V oceliarňach v Poľsku vybuchol plyn, explózia má na konte jednu obeť a ďalší je vážne zranený

Justičná stráž otestuje svojich zamestnancov i sudcov, prítomnosť COVID-19 budú hľadať aj u väzňov - diskusné fórum čitateľov