Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. októbra 2020

Matovič povedal, že ak zdravotníci neprídu do odberných miest, budú musieť nechať zatvorené obchody a prevádzky ďalší týždeň až dva.Ak do štvrtiny odberných miest neprídu zdravotníci, operácia bude neúspešná.Zdieľať
Ak do štvrtiny odberných miest neprídu zdravotníci, operácia bude neúspešná.

Premiér Igor Matovič v Teleráne odpovedal na vaše otázky ohľadom plošného testovania.

Ľudí zaujímalo, čo sa bude diať, keď mestá nestihnú otestovať všetých svojich obyvateľov. Problém hlásia najmä veľké mestá. "Tú otázku si musíme zodpovedať dnes. Predpokladám, že ak zdravotníci neprídu do odberných miest, budeme musieť nechať zatvorené obchody a prevádzky ďalší týždeň, dva, dovtedy, kým ľudia nebudú mať možnosť sa pretestovať," vyhlásil Matovič.

Situácia v dedinách je podľa premiéra lepšia, pretože starostovia lepšie poznajú miestnych lekárov a zdravotné sestry. Vedia sa tak na nich priamo obrátiť a požiadať o pomoc. Vo veľkých mestách je väčšia anonymita a komunálni politici nemajú so zdravotníkmi taký blízky vzťah. 

Matovič povedal, že projekt nebude zvládnutý, ak do štvrtiny odberných miest neprídu zdravotníci, alebo keď príde na testovanie málo ľudí. V takom prípade bude na Slovensku lockdown.

Priznal, že boli chvíle, keď o tomto rozhodnutí pochyboval. "Bolo by nesprávne nemať nikdy pochybnosti nad svojimi krokmi. Na druhej strane, rozhodnutie bolo prijaté po dôkladnom úsudku a po hlasovaní na Ústrednom krízovom štábe, kde bolo prítomných 57 ľudí. Z hlasujúcich bol proti len jeden jediný," povedal premiér.

Prezradil, že videosummit lídrov krajín Európskej únie včera večer diskutoval najmä o antigénových testoch a ich nasadení do plošného testovania. Matovič je presvedčený, že antigénové testy, ktoré Slovensko objednalo sú kvalitné a spoľahlivé.

Pripomenul, že aj ľudia, ktorí po plošnom testovaní dostanú negatívny certifikát, majú byť obozretní a dodržiavať opatrenia.

Celý rozhovor s Igorom Matovičom si môžete pozrieť vo videu:

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Von der Leyenová podporila hromadné testovanie (30. 10. 2020)
 Veterinárni lekári budú môcť vykonať vizuálnu kontrolu odobratej vzorky. Zubní lekári budú môcť robiť odbery (29. 10. 2020)
 Vláda narúša imidž dobrovoľníctva, zmluvy pri plošnom testovaní majú byť podľa Zákonníka práce (29. 10. 2020)
 Armáda má pred celoplošným testovaním takmer 300 nakazených vojakov. Do terénu pošleme len negatívnych, uisťuje Naď (29. 10. 2020)
 Matovič láka zdravotníkov na celoplošné testovanie, za víkend môžu získať vysoký príplatok (video) (29. 10. 2020)
 M.Kollár žiada ospravedlnenie od ministra Naďa, ďalej kritizuje celoplošné testovanie (29. 10. 2020)
 Trestanie zamestnancov za neúčasť na plošnom testovaní nie je správne, odbory sankcie odsudzujú (29. 10. 2020)
 Celoplošné testovanie môžu podstúpiť aj ľudia z ulice, bezdomovcov však trápia viaceré otázky (29. 10. 2020)
 Naď potrebuje zdravotníkov na celoplošné testovanie a nevylučuje ani mobilizáciu (video) (29. 10. 2020)
 Slovenská lekárska komora by mala vymeniť šéfa, ostro sa pustil Naď do Kollára (29. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala vládu, aby upustila od sankcií za neúčasť na plošnom testovaní. Matovič potvrdil slová prezidentky, že zdravotníkov je stále nedostatok.
<< predchádzajúci článok
Zamestnanci ministerstva vnútra začnú s testovaním na COVID-19 o deň skôr, ako zvyšok Slovenska

Matovič povedal, že ak zdravotníci neprídu do odberných miest, budú musieť nechať zatvorené obchody a prevádzky ďalší týždeň až dva. - diskusné fórum čitateľov