15. mája 2011

NHL: Boston prehral úvodný zápas

Hokejisti tímu NHL Tampa Bay začali úspešne sériu play-off proti Bostonu o možnosť ...

boston bruins Hokejisti Bostonu Bruins a Tampy Bay počas úvodného zápasu finále Východnej konferencie zámorskej NHL. Foto: SITA/APNEW YORK 15. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti tímu NHL Tampa Bay začali úspešne sériu play-off proti Bostonu o možnosť nastúpiť v rozhodujúcich dueloch o Stanleyho pohár.

"Blesky" z Floridy zvíťazili v sobotňajšom prvom finálovom stretnutí vo Východnej konferencii na ľade "medveďov" 5:2 a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy. Slovenský obranca a kapitán Zdeno Chára bol tradične najvyťaženejším hráčom Bruins (odohral 28:23 min, na bránku súpera vyslal 7 striel, pripísal si však dva mínusové body), jeho tím však ťahal zaslúžene za kratší koniec.

O osude stretnutia rozhodli hokejisti Tampy už v prvej tretine, keď v rozpätí 85 sekúnd strelili tri góly. A hoci do prvej prestávky stihol Tyler Seguin znížiť, bezgólové druhé dejstvo a dva úspešné zásahy hosťujúceho tímu, o ktoré sa v 54. min postaral Marc-Andre Bergeron a v 58. min Simon Gagne, definitívne spečatili víťazstvo Lightning.
Druhý duel týchto dvoch súperov sa uskutoční v utorok 17. mája opäť na ľade Bostonu.