Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. februára 2020

Objavilo sa video o podvodoch s pozemkami Andreja Kisku, exprezident hovorí o pomste FicaNa internete sa objavil videozáznam, ktorý má dokazovať, že exprezident Andrej Kiska (Za ľudí) vedel o problémoch s pozemkami vo Veľkom Slavkove. Na videozázname sú Milan Reichel a Michal Šuliga. Link, kde je ...Zdieľať
img_0114_copy 676x513 13.2.2020  - Na internete sa objavil videozáznam, ktorý má dokazovať, že exprezident Andrej Kiska (Za ľudí) vedel o problémoch s pozemkami vo Veľkom Slavkove. Na videozázname sú Milan Reichel a Michal Šuliga. Link, kde je spomínaný videozáznam, poslal do redakcie agentúry SITA anonym s adresou alien.23.po@gmail.com. Šuliga na zázname hovorí, že exprezident má aj čierne peniaze, ktoré potrebuje investovať.

Šuliga svojho času Kiskovi sprostredkoval predaj pozemkov a zároveň mal preňho pracovať. Exprezident na súde odmietol svoju vinu a argumentoval tým, že o tom, že pozemky vo Veľkom Slavkove patria niekomu inému, nevedel. Andrej Kiska na video reagoval vo svojom statuse na sociálnej sieti. Video označil za pomstu šéfa Smeru-SD Roberta Fica. Zároveň avizoval, že podá trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie.

Mafiána Reichela nikdy nestretol


Fico sa mal exprezidentovi pomstiť, lebo ho odmietol vymenovať za ústavného sudcu. „Mňa nezastraší amatérsky zinscenované video na štýl Kočnera, ktorý volal Fica šéf. Je to primitívne video, dvoch veľmi zlých a nedôveryhodných hercov, ktorých vyšetruje polícia za rôzne podvody. Obaja rozprávajú podľa zjavne predpripraveného scenára a je to až tragikomické," uviedol exprezident v statuse.

Zdôraznil, že „mafiána" Milana Reichela osobne nikdy nestretol a nikdy od neho nič nekupoval. Od Michala Šuligu kupoval pozemky na inzerát, ktorý bol uverejnený v denníku Nový čas. Kiska zopakoval, že aj súd uznal, že pozemky kupoval v dobrej viere a bol rovnako poškodeným, ako Ján Franc, ktorý exprezidenta v pozemkovej kauze žaloval.

Šuliga držal Kiskovi stranu


V nahrávke Šuliga spomína, že na súde držal bývalému prezidentovi stranu a neuviedol všetko tak, ako to bolo. „On mal peniaze a chcel tie peniaze preprať. Kúpil pozemky aj od teba, aj od Klimeka. Keď bola raz taká kúpna cena, tak vieš, že tie pozemky sú ukradnuté. Dobre vedel, kto si, že si s Černákom aj Sýkorom jedna ruka a povedal, že jemu je to jedno, že má čierne peniaze a potrebuje ich do niečoho investovať,“ hovorí vo videu Šuliga Reichelovi.

Kauza pozemku bola právoplatne rozhodnutá. Súd v stanovisku konštatoval, že Kiska nevedel o predošlom majetkovom nevysporiadaní sa. V tejto kauze rozhodoval sudca Miroslav Radačovský, ktorý je v súčasnosti poslancom Európskeho parlamentu. Kandidoval za stranu Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko, ktorej však už nie je členom.
 

 

Na svojom Facebooku reagoval aj Anderj Kiska

 
Zdroj: Webnoviny.sk - Objavilo sa video o podvodoch s pozemkami Andreja Kisku, exprezident hovorí o pomste Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 POLÍCIA OBVINILA EXPREZIDENTA A. KISKU V SÚVISLOSTI S KTAG (6. 12. 2019)
 STRANU ZA ĽUDÍ POVEDIE DO VOLIEB A. KISKA, NASLEDUJE V. REMIŠOVÁ (25. 11. 2019)
 Kiskova strana by podľa volebného modelu získala 10,8 percenta (7. 6. 2019)
 Prezident A. Kiska prišiel pre vydieranie vypovedať na NAKA (20. 3. 2019)
 PREMIÉR VYZÝVA PREZIDENTA A. KISKU, ABY NEŠPINIL MENO M. ŠEFČOVIČA (7. 3. 2019)
 A. Kiska: Nemám prečo žiadať o milosť, nebudem žiadať o milosť (6. 3. 2019)
 Matovič: Ak sa ukáže Kiskova vina pri KTAG, mal by odísť z politiky (24. 2. 2019)
 PREZIDENT: R. FICO SA MI MSTÍ ZA TO, ŽE HO ZA SUDCU ÚS NEVYMENUJEM (22. 2. 2019)
 GP SR: Obvinený konateľ KTAG podal sťažnosť proti vzneseniu obvinenia (22. 2. 2019)nasledujúci článok >>
Amsterdam zakázal prehliadky okolo výkladov s prostitútkami, nie sú turistickou atrakciou
<< predchádzajúci článok
V kamióne v Severnom Macedónsku sa tlačilo viac ako 50 migrantov, zadržala ich polícia

Objavilo sa video o podvodoch s pozemkami Andreja Kisku, exprezident hovorí o pomste Fica - diskusné fórum čitateľov