Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2024

Premiér Fico absolvoval chirurgický zákrok, je pri vedomíK chirurgickému zákroku pristúpili po kontrolnom CT vyšetrení. riaditeľka nemocnice doplnila, že ide o štandardný postup.Zdieľať
Premiér Fico absolvoval chirurgický zákrok, je pri vedomí

Premiér Robert Fico (Smer-SD) absolvoval v piatok chirurgický zákrok. Jeho stav je stabilizovaný, ale naďalej vážny. Informovali o tom vicepremiér Robert Kaliňák (Smer-SD) a riaditeľka banskobystrickej nemocnice Miriam Lapuníková.

"Bolo odstránené nekrotické tkanivo, ktoré zostalo po strelnej rane. Pacient je toho času pri vedomí, je stabilizovaný, ale je naďalej umiestnený na ARO. Jeho stav je naozaj vážny," priblížila riaditeľka nemocnice. K chirurgickému zákroku pristúpili po kontrolnom CT vyšetrení. Doplnila, že ide o štandardný postup.

Vicepremiér doplnil, že chod krajiny nie je nijakým spôsobom zmrazený a všetky procesy fungujú ďalej.

Prvé štyri dni sú po strelnom zranení najnáročnejšie, povedal Robert Kaliňák o premiérovom stave. „Mám lepšiu náladu, lebo vidím progres,“ uviedol minister obrany. Pri dnešnom zákroku sa podľa neho ukázalo, že prvá operácia bola urobená dobre.

Riaditeľka nemocnice povedala, že každé ráno sa pri premiérovi schádza konzílium odborníkov a určia, čo ďalej. Preto sa dnes nedá povedať, či bude premiér potrebovať ďalšie operácie alebo nie.

Riaditeľka prisľúbila, že nemocnica bude každý deň informovať o premiérovom stave na sociálnych sieťach.

Slovensko dostalo viacero ponúk z viacerých štátov na prevoz premiéra. „Všetci vrátane predsedu vlády máme absolútnu dôveru ku kapacitám Fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici,“ povedal minister obrany Robert Kaliňák. Dodal, že nemá pochybnosti, že premiér je v dobrých rukách.

Riziko, že sa pozitívna prognóza zvráti, tu podľa Kaliňáka stále je. Je možné, že do budúcna prevezú premiéra do Bratislavy, ale ešte nie je v takom stave, aby sa to dalo.

Kaliňák dodal, že bude v nemocnici pri premiérovi každý deň.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Útok na Fica nesmie spustiť ďalšiu agresiu. Teraz je čas na spájanie, apelujú šéfredaktori v spoločnom vyhlásení (17. 5. 2024)
 Fico naďalej zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti v Banskej Bystrici (17. 5. 2024)
 Pellegrini a Čaputová sa s predstaviteľmi politických strán stretnú 21. mája, pre spoločnosť chcú sformulovať posolstvo (17. 5. 2024)
 Ficovi vyjadrilo solidaritu viac ako 200 lídrov zo 77 krajín sveta, štáty sú podľa Blanára atentátom zhrozené (17. 5. 2024)
 Atentát na Fica dozoruje oddelenie závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR (17. 5. 2024)
 Fico stále nie je mimo ohrozenia života, uviedol Kaliňák (16. 5. 2024)
 Policajná inšpekcia začala v súvislosti s atentátom na Fica trestné stíhanie, preverovať bude aj postup ochranky (16. 5. 2024)
 Vláda sa poradí, ako bude postupovať, mohol by ju viesť R. Kaliňák (16. 5. 2024)
 Čaputová a Pellegrini pozvú do paláca lídrov parlamentných strán (16. 5. 2024)
 Vinník je iba jeden, podľa Královiča je nevhodné ukazovať prstom na médiá, opozíciu či na samotného premiéra (video) (16. 5. 2024)nasledujúci článok >>
Žilinka odmieta vyšetrovanie v priamom prenose, útok na Fica sa náležite objasní a páchateľa spravodlivo potrestajú
<< predchádzajúci článok
Útok na Fica nesmie spustiť ďalšiu agresiu. Teraz je čas na spájanie, apelujú šéfredaktori v spoločnom vyhlásení