Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2024

Fico naďalej zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti v Banskej BystriciPremiér Robert Fico (Smer-SD) naďalej zostáva naZdieľať
kola z sita webnoviny 1 1 676x451 17.5.2024  -


Premiér Robert Fico (Smer-SD) naďalej zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Informoval o tom Úrad vlády SR s tým, že ďalšie informácie o zdravotnom stave premiéra verejnosti poskytnú hneď, ako to situácia dovolí.

Úrad vlády však súčasne apeluje na médiá, politikov a verejnosť, aby pri uvádzaní stanovísk vychádzali výlučne z oficiálne komunikovaných informácii a overovali si fakty.

„Po včerajšej tlačovej konferencii členov vlády SR a bezpečnostných zložiek sa v mediálnom priestore objavili nesprávne a zavádzajúce informácie. Nesprávne, zavádzajúce či klamlivé stanoviská alebo špekulácie obzvlášť z relevantných médií nepomáhajú k upokojeniu situácie na Slovensku. Práve naopak. Zbytočne prispievajú k napätiu a ďalšiemu rozdeľovaniu spoločnosti," vyhlásil úrad vlády a súčasne požiadal médiá, aby obmedzili diskusie na stránkach a sociálnych sieťach a upustili od relácií s konfrontačným či konfliktným obsahom týkajúcich sa atentátu na premiéra.


Fakultná nemocnica informovala na sociálnej sieti, že koordinuje informácie o zdravotnom stave premiéra s Úradom vlády SR. Ako ďalej informovala, hospitalizácia ústavného činiteľa pre nich predstavuje veľkú výzvu i zodpovednosť, ku ktorej pristupujú s rešpektom.

„Starostlivosť o každého nášho pacienta je pre nás prioritou, rovnako ako zachovávanie jeho súkromia. Zároveň si uvedomujeme, že v tomto prípade ide o jedného z najvyšších ústavných činiteľov, a preto akúkoľvek komunikáciu o zdravotnom stave premiéra koordinujeme s Úradom vlády SR," napísala nemocnica.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Verejnoprávne médium RTVS v piatok ráno informovalo, že lekárske konzílium by malo v pondelok rozhodnúť o ďalšej liečbe či prípadnom prevoze predsedu vlády.

 

 

 
Zdroj: SITA.sk - Fico naďalej zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti v Banskej Bystrici © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pellegrini a Čaputová sa s predstaviteľmi politických strán stretnú 21. mája, pre spoločnosť chcú sformulovať posolstvo (17. 5. 2024)
 Ficovi vyjadrilo solidaritu viac ako 200 lídrov zo 77 krajín sveta, štáty sú podľa Blanára atentátom zhrozené (17. 5. 2024)
 Atentát na Fica dozoruje oddelenie závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR (17. 5. 2024)
 Výroky Blahu a Danka po atentáte na Fica sú neakceptovateľné, SaS pozastavila kampaň do eurovolieb (video) (16. 5. 2024)
 Šimečka ocenil politické gesto úradujúcej prezidentky a Pellegriniho, apeluje na ukončenie špirály útokov i obvinení (16. 5. 2024)
 Fico stále nie je mimo ohrozenia života, uviedol Kaliňák (16. 5. 2024)
 Policajná inšpekcia začala v súvislosti s atentátom na Fica trestné stíhanie, preverovať bude aj postup ochranky (16. 5. 2024)
 Vláda sa poradí, ako bude postupovať, mohol by ju viesť R. Kaliňák (16. 5. 2024)
 Čaputová a Pellegrini pozvú do paláca lídrov parlamentných strán (16. 5. 2024)
 Vinník je iba jeden, podľa Královiča je nevhodné ukazovať prstom na médiá, opozíciu či na samotného premiéra (video) (16. 5. 2024)nasledujúci článok >>
Poslanci z hnutia Slovensko požiadajú o stiahnutie svojich predložených návrhov z najbližšej parlamentnej schôdze
<< predchádzajúci článok
Muž uniesol matke dvoch synov do USA, americké justičné orgány ho vydali na Slovensko