Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2024

Pellegrini a Čaputová sa s predstaviteľmi politických strán stretnú 21. mája, pre spoločnosť chcú sformulovať posolstvoAvizované stretnutie zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho a úradujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej s predstaviteľmi politických ...Zdieľať
pelle 676x451 17.5.2024 (SITA.sk) - Avizované stretnutie zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho a úradujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej s predstaviteľmi politických subjektov by sa malo uskutočniť v utorok 21. mája.

Signál solidarity a zmiereniaPellegrini to uviedol v relácii televízie Ta3 Mimoriadna téma dňa. Dodal, že na stretnutí chcú politických predstaviteľov požiadať o to, aby spoločnosti vyslali signál solidarity a zmierenia.

Nejde o to, že by sa politické strany mali ako keby zbratať, alebo prestať súperiť politicky. To od nich nikto neočakáva. Ale v týchto vyhrotených časoch by bolo fajn, keby tento signál okrem zvoleného prezidenta a úradujúcej prezidentky vyslala aj širšia politická garnitúra na Slovensku," vysvetlil. Opätovne zdôrazňoval potrebu zjednotenia a upokojenia národa.

Náročné stretnutie


Na margo stretnutia politických predstaviteľov pripustil, že to bude zrejme náročné, nechce ich postaviť pred hotovú vec, zároveň nechce, aby išlo o stretnutie len pre stretnutie. Čaputovej navrhol, aby sformulovali posolstvo, ktoré by vyjadrovalo ich jednotný postoj k hodnotám a k odmietnutiu nenávisti.

Chceme najprv na tomto texte pracovať, potom ho politickým stranám predložiť a požiadať, či by svojou účasťou na stretnutí vlastne prejavili súhlas so znením tohto textu," vysvetlil a zdôraznil, že by daný text nemal byť politicky ladený.

 


Čaputová a Pellegrini po stredajšom atentáte na predsedu vlády Roberta Fica počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej spoločne vyzvali národ na zmierenie, upokojenie vášní a nenávisti v spoločnosti.

Avizovali, že spoločne pozvú do Prezidentského paláca všetkých lídrov parlamentných strán s cieľom upokojiť situáciu a odmietnuť násilie. Fico je v nemocnici v Banskej Bystrici, jeho stav je podľa dostupných informácií stabilizovaný, no stále vážny.
 Zdroj: SITA.sk - Pellegrini a Čaputová sa s predstaviteľmi politických strán stretnú 21. mája, pre spoločnosť chcú sformulovať posolstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ficovi vyjadrilo solidaritu viac ako 200 lídrov zo 77 krajín sveta, štáty sú podľa Blanára atentátom zhrozené (17. 5. 2024)
 Šutaj Eštok uviedol dôvody atentátnikovho konania, na ďalšie informácie o prípade uvalila generálna prokuratúra embargo (video) (16. 5. 2024)
 Komentáre schvaľujúce atentát na Fica polícia už monitoruje. Je pripravená konať (16. 5. 2024)
 Výroky Blahu a Danka po atentáte na Fica sú neakceptovateľné, SaS pozastavila kampaň do eurovolieb (video) (16. 5. 2024)
 Šimečka ocenil politické gesto úradujúcej prezidentky a Pellegriniho, apeluje na ukončenie špirály útokov i obvinení (16. 5. 2024)
 Fico stále nie je mimo ohrozenia života, uviedol Kaliňák (16. 5. 2024)
 Policajná inšpekcia začala v súvislosti s atentátom na Fica trestné stíhanie, preverovať bude aj postup ochranky (16. 5. 2024)
 Vláda sa poradí, ako bude postupovať, mohol by ju viesť R. Kaliňák (16. 5. 2024)
 Čaputová a Pellegrini pozvú do paláca lídrov parlamentných strán (16. 5. 2024)
 Vinník je iba jeden, podľa Královiča je nevhodné ukazovať prstom na médiá, opozíciu či na samotného premiéra (video) (16. 5. 2024)nasledujúci článok >>
Moskva stratila ďalších vyše tisíc vojakov, celkové straty od začiatku invázie sa blížia k hranici 500 000
<< predchádzajúci článok
Ficovi vyjadrilo solidaritu viac ako 200 lídrov zo 77 krajín sveta, štáty sú podľa Blanára atentátom zhrozené