Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2023

Zelenskyj chce počuť Trumpove mierové plány na ukončenie ukrajinskej vojny, vopred ho však varoval (video)Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval amerického exprezidenta Donalda Trumpa, aby sa verejne podelil o svoje mierové plány na ...Zdieľať
titulka zelenskyj 676x451 20.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval amerického exprezidenta Donalda Trumpa, aby sa verejne podelil o svoje mierové plány na ukončenie vojny medzi Ukrajinou a Ruskom.


Ako referuje spravodajský web CNN, vopred však Trumpa varoval, že akýkoľvek mierový plán, podľa ktorého by sa Ukrajina mala vzdať územia, bude neprijateľný.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTeraz môže verejne zdieľať svoju myšlienku, nestrácať čas, nestratiť ľudí a povedať: 'Môj spôsob je zastaviť vojnu, celú túto tragédiu a ruskú agresiu'. A povedať, ako to vidí on, ako vytlačiť Rusov z našej krajiny. Inak neprezentuje globálnu myšlienku mieru. Takže ak je to o odovzdaní časti nášho územia Putinovi, tak to nie je mierový spôsob,“ povedal Zelenskyj pre CNN.Trump pred dvomi mesiacmi povedal, že ak ho opäť zvolia za amerického prezidenta, bude schopný nastoliť mier medzi Ruskom a Ukrajinou, pričom tvrdí, že „dohodu bude mať hotovú za jeden deň“.Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj chce počuť Trumpove mierové plány na ukončenie ukrajinskej vojny, vopred ho však varoval (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľsko sa obáva straty kontroly nad výškou dane z tabaku, rozhodovanie chce prebrať Európska komisia
<< predchádzajúci článok
Miera nezamestnanosti na Slovensku v auguste mierne stúpla