Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

07. novembra 2019

Ruský minister športu poprel zmeny v dátach: Všetko vysvetlímeNa archívnej snímke fľaše na odber A a B vzoriek pre ľudský moč.Zdieľať
Na archívnej snímke fľaše na odber A a B vzoriek pre ľudský moč. Foto: TASR/AP
Moskva 7. novembra (TASR) - Ruský minister športu Pavel Kolobkov poprel manipuláciu s dátami z moskovského laboratória. Ruská antidopingová agentúra (RUSADA) poskytla informácie v januári Svetovej antidopingovej agentúre (WADA), jej experti však zistili, že originálne dáta vykazovali známky vonkajších zásahov.


Podľa WADA na prelome rokov 2018 a 2019, teda v čase, keď čakala na súhlas Ruska, niekto zmenil obsah záznamov ruských športovcov. "Odborníci uviedli, že nikto nič nevymazal, ale išlo iba o technické nezrovnalosti v systéme. Všetky otázky si vysvetlíme počas nadchádzajúceho stretnutia s WADA," citovala Kolobkovove vyhlásenie agentúra TASS.

Jeho tvrdenia sa nezhodujú so šéfom Ruskej antidopingovej agentúry (RUSADA) Jurijom Ganusom, ktorý v októbri nepriamo obvinil nešpecifikované štátne orgány z manipulácie s dátami. "K ničomu takému nedošlo, bez ohľadu na to, čo Ganus hovorí. Žiadna manipulácia sa nestala, to je náš postoj," dodal Kolobkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
LIGA MAJSTROV: Fanúšikovia velebili Walkera po debute v bráne ManCity
<< predchádzajúci článok
MASTERS: Mečíř verí, že Polášek má výhodu: Počas prestávky získal chuť

Ruský minister športu poprel zmeny v dátach: Všetko vysvetlíme - diskusné fórum čitateľov