Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2024

Šimečka: Eurovoľby nám dávajú nádej, že vieme poraziť SmerPre predsedu Progresívneho Slovenska (PS) Michala Šimečku je volebný výsledok jeho hnutia v eurovoľbách ...Zdieľať
michal simecka podpredseda parlamentu a lider hnutie progresivne slovensko 676x451 10.6.2024 (SITA.sk) - Pre predsedu Progresívneho Slovenska (PS) Michala Šimečku je volebný výsledok jeho hnutia v eurovoľbách povzbudením do ďalšej práce a predovšetkým signál pre všetkých, že PS dokáže poraziť súčasnú vládnu stranu Smer-SD.


„Je to vzpruha pre našich voličov a všetkých ľudí, ktorí nesúhlasia s tým, kam sa Slovensko uberá pod touto vládou a prajú si zmenu. To je nádej, že Smer vieme poraziť. Teraz v európskych voľbách, potom v komunálnych, župných a nakoniec v národných voľbách," vyhlásil Šimečka na krátkom brífingu počas volebnej noci v Bratislave, ktorú organizovala kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.

Vypätá atmosféra a nenávisť


Progresívci získali spomedzi všetkých strán na Slovensku najviac mandátov pre nadchádzajúce funkčné obdobie Európskeho parlamentu.

„Som veľmi rád za naše hnutie, že tam budeme mať šesť europoslancov. Mne to vypovedá aj to, že napriek tomu, aká je vypätá atmosféra a koľko je nenávisti vo verejnom priestore, tak sa dá uspieť aj s kampaňou a s politikou, ktorá je postavená na slušnej argumentácii, nie na klamstvách, nenávisti a neustálom vymedzovaní sa voči EÚ a kopaniu do našich zahraničných partnerov. Je to pre nás povzbudenie do ďalšej práce," dodal Šimečka.

Šesť mandátov nie je zanedbateľných


Zákonodarcovia z Progresívneho Slovenska sú v rámci europarlamentu súčasťou frakcie Obnovme Európu. Šesť mandátov v rámci frakcie nie je podľa Šimečku zanedbateľných a verí, že poslanci z jeho hnutia budú dôležitým hlasom v rámci Európskeho parlamentu.

„Jedna vec je jasná už teraz. Progresívne Slovensko je jednou z najsilnejších, ak nie najsilnejšia liberálna strana v Európskej únii. A to nie je málo. Som na to veľmi hrdý. Šesťčlenná delegácia už je pomerne silná. Pevne verím, že bude dostatočná väčšina na proeurópsku koalíciu, ktorá bude Európu vedieť posunúť vpred. A my toho chceme byť súčasťou,“ skonštatoval Šimečka.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024


Zdroj: SITA.sk - Šimečka: Eurovoľby nám dávajú nádej, že vieme poraziť Smer © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Najviac kresiel v europarlamente získa Európska ľudová strana, tretia je liberálna skupina Renew Europe (10. 6. 2024)
 Strana Hlas-SD verí, že všetci zvolení europoslanci budú reprezentovať najmä záujmy Slovenska (10. 6. 2024)
 Veronika Cifrová Ostrihoňová sa teší na všetky výzvy, ktoré prídu s jej pôsobením v europarlamente (video) (10. 6. 2024)
 Eurovoľby v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, volebná účasť bola rekordná (10. 6. 2024)
 Európska ľudová strana postaví v Bruseli baštu proti extrémom, vyhlásila Von der Leyenová (10. 6. 2024)
 Hnutie Republika mrzí výhra progresívcov v eurovoľbách, ale za Slovensko budú v Bruseli v menšine (9. 6. 2024)
 Výsledok eurovolieb považuje Blanár za dôsledok silnej antikampane zo strany PS, bola mätúca a vyvolávala strach (9. 6. 2024)
 PS ďakuje za úspech v eurovoľbách. S dôverou voličov naložíme zodpovedne, reaguje Ódor (9. 6. 2024)
 SaS akceptuje výsledky eurovolieb. Sulíka však mrzí, že strane chýbalo len pár hlasov (9. 6. 2024)
 Neoficiálne výsledky eurovoľby 2024: PS pred Smerom a Republikou, SaS a Demokrati na mandát nedosiahnu (9. 6. 2024)nasledujúci článok >>
Najviac kresiel v europarlamente získa Európska ľudová strana, tretia je liberálna skupina Renew Europe
<< predchádzajúci článok
Znovuzvolený europoslanec Wiezik nevidí dôvod, aby bol Green Deal opätovne otvorený (video)