Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. októbra 2021

Vlhovej tím prešiel pred novou sezónou rozsiahlymi zmenami, jej brat Boris ostáva naďalej a tvoria podľa neho dobrú partiuPred novou sezónou Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní prešiel tím Petry Vlhovej rozsiahlymi zmenami. Tou najväčšou je výmena hlavného ...Zdieľať
finland_alpine_skiing_world_cup_88750 2ac8fdd9bf20493cbc93e0880ccb34cb 676x450 21.10.2021  - Pred novou sezónou Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní prešiel tím Petry Vlhovej rozsiahlymi zmenami. Tou najväčšou je výmena hlavného trénera, keď Taliana Livia Magoniho nahradil Švajčiar Mauro Pini.


Odišiel aj taliansky servisman Pierluigi Parravicini a prišiel jeho krajan Bruno Grandi. Na plný úväzok na rozdiel od minulosti bude s víťazkou Svetového pohára taliansky kondičný tréner Marco Porta a ženskú spoločnosť jej počas náročnej olympijskej zimy bude robiť fyzioterapeutka Ivana Gašpáreková.

Popri všetkých týchto zmenách zostáva stálicou v tíme brat Boris Vlha. Ako sám s úsmevom hovorí, on je s Petrou celý život a na súťažných svahoch posledných 10 rokov.

Dobrá partia


"Teším sa z nového tímu, je to dobre poskladané. Sme dobrá partia. Verím, že zažijeme veľa zábavy," uviedol Boris Vlha na prahu sezóny 2021/2022. S tímom tradične neabsolvoval podstatnú časť letnej prípravy, lebo mal aj iné povinnosti, ale na adresu nového trénera Piniho s radosťou skonštatoval: "Prvý dojem z neho bol veľmi dobrý. Pokojný a vyrovnaný človek, opak Livia Magoniho. Verí nám všetkým v tíme, že svoju prácu si urobíme dobre. Každý je zodpovedný za svoj úsek a on to iba riadi. Toto vnímam ako podstatný rozdiel v porovnaní s minulosťou."

Pini zmenil aj prístup v tréningoch. Dominuje v nich kvalita nad kvantitou. "Petra dá menej jázd, ale snaží sa, aby boli čo najlepšie a najkvalitnejšie. Stačí päť až šesť jázd a ide sa na ubytovanie. A tam potom ešte nasleduje kondičný tréning. Za tie roky vo Svetovom pohári už aj Petra vie, čo je pre ňu najlepšie," vysvetlil Boris Vlha.

Dostali sa z dna na vrchol


Jeho sestra vstupuje do sezóny ako víťazka Svetového pohára, čo je poriadna dávka tlaku a stresu. Navyše, vo februári 2022 budú zimné olympijské hry v Pekingu, ktoré budú významnou motiváciou pre elitnú Slovenku. Už aj vzhľadom na to, že v súťažiach pod piatimi farebnými kruhmi ešte medailu nezískala. A to má za sebou už dvoje zimné hry v Soči 2014 a Pjongčangu 2018.

"S Peťou sme si už prešli všetkým. Z úplného dna sme sa dostali až na vrchol a udržať sa na ňom bude zrejme oveľa náročnejšie. Rozumiem tomu, že prichádza tlak, ale snažíme sa zostať v dobrom nastavení a nálade. Cieľom budú čo najlepšie výsledky vo Svetovom pohári a akákoľvek medaila z olympiády. Po štvrté miesto tam nepôjdeme," pripomenul Boris Vlha.

Ťažký slalom v Söldene


Petra Vlhová začne olympijskú sezónu tradične obrovským slalomom v rakúskom Söldene. Prvé preteky SP 2021/2022 odštartujú ženy už v sobotu 23. októbra a 26-ročná Liptáčka tam bude obhajovať tretie miesto spred roka.

Práve vydareným úvodnom súťažného ročníka (tretie miesto v Söldene a tri víťazstvá v Levi a Lechu) si pred rokom vybudovala dobrý základ pre neskorší zisk veľkého krištáľového glóbusu. Na špecifické preteky vo vysokej nadmorskej výške na rakúskom ľadovci sa Vlhová tešila už pred dvoma týždňami.

"Je to tam náročné, ale mám rada náročné kopce. Mám na to techniku aj silu. Keď sa štartuje úplne zhora, je to špecifické, ale vyhovuje mi to. Vlani však bola hmla, ktorá to celé dokáže ovplyvniť. Obrovský slalom v Söldene je ťažký aj preto, že je vysoko a do cieľa prídeme trochu zadýchané," uviedla Petra Vlhová na predsezónnej tlačovke v Bratislave.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vlhovej tím prešiel pred novou sezónou rozsiahlymi zmenami, jej brat Boris ostáva naďalej a tvoria podľa neho dobrú partiu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 VIDEO: Vlhová si pred olympijskou sezónou pochvaľuje zmenu trénera (11. 10. 2021)
 Petra Vlhová predstavila svojho nového trénera. Novým trénerom slovenskej lyžiarky sa stal Mauro Pini (3. 5. 2021)
 Vlhová je naďalej bez trénera, Deflorian odmietol jej ponuku (22. 4. 2021)
 Vlhová našla náhradu za Magoniho a je údajne už len krôčik od angažovania nového trénera (16. 4. 2021)
 Rozchod po najväčšom úspechu či životná lekcia pre všetkých, píšu médiá o Vlhovej a Magonim (7. 4. 2021)
 Úspešná spolupráca končí: Vlhová ukončila spoluprácu s trénerom Magonim (6. 4. 2021)
 Vlhová sa k budúcnosti s Magonim zatiaľ nevyjadrila, počas sezóny však nemala ani 10 dní voľna (29. 3. 2021)
 Tréner Vlhovej vysvetlil rozhovor: Chcem uzavrieť zbytočnú diskusiu (27. 3. 2021)
 Vlhová tvrdú kritiku Magoniho verejne komentovať nebude, najskôr sa chce s trénerom porozprávať osobne (25. 3. 2021)
 Petra Vlhová odovzdala Plamienku výťažok zo súťaže o jej originálnu pretekársku prilbu (25. 3. 2021)nasledujúci článok >>
Slovensko si v rebríčku FIFA pohoršilo o dve priečky, v najlepšej desiatke prišlo k menším zmenám
<< predchádzajúci článok
Newcastle žiada fanúšikov, aby nenosili imitácie arabských odevov

Vlhovej tím prešiel pred novou sezónou rozsiahlymi zmenami, jej brat Boris ostáva naďalej a tvoria podľa neho dobrú partiu - diskusné fórum čitateľov