Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2019

Súd zamietol odvolanie novinárov z agentúry ReutersMjanmarský súd zamietol v piatok odvolanie dvoch novinárov tlačovej agentúry Reuters a zároveň potvrdil rozhodnutie súdu nižšej inštancie, ktorý im vymeral trest ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: Ilustračné foto
Rangún 11. januára (TASR) - Mjanmarský súd zamietol v piatok odvolanie dvoch novinárov tlačovej agentúry Reuters a zároveň potvrdil rozhodnutie súdu nižšej inštancie, ktorý im vymeral trest sedem rokov väzenia nepodmienečne. Informovala o tom agentúra AFP.


Sudca v zdôvodnení svojho rozhodnutia uviedol, že právnici novinárov nepredložili dostatok dôkazov, aby dokázali ich nevinu.

Novinári Ťjo Sou U a Wa Lone písali o masakre rohinských civilistov príslušníkmi mjanmarskej armády v dedine In Din v septembri 2017. Oboch zatkli v Rangúne 12. decembra toho istého roku za to, že údajne disponovali dokumentmi týkajúcimi sa moslimskej menšiny Rohingov. Na základe zákona pochádzajúceho ešte z koloniálneho obdobia im za porušenie štátneho tajomstva hrozilo až 14 rokov väzenia.

Približne 700.000 Rohingov muselo predvlani ujsť z Mjanmarska do susedného Bangladéša pred brutálnym zásahom miestnej armády, ktorú Organizácia Spojených národov a Spojené štáty obvinili z páchania násilia na tejto menšine.

Agentúra Reuters vo februári uverejnila podrobnú správu o masakre a vojenský tribunál vlani v apríli odsúdil sedem vojakov na desať rokov väzenia.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy sa menili len minimálne, smerujú k výraznému rastu
<< predchádzajúci článok
Na vranovskom matričnom úrade vlani zapísali 969 novonarodených detí

Súd zamietol odvolanie novinárov z agentúry Reuters - diskusné fórum čitateľov